Е-лікарняний та зміна прописки: Топ нових послуг в “Дії”

19:55 21.01

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував нові цифрові проєкти та сервіси, які запустить його відомство в першому кварталі 2021 року. 

Е-лікарняний та зміна прописки: Топ нових послуг в “Дії”

Про це йдеться на сайті Мінцифри.

Серед нових сервісів, які запустять у 2021 році: Дія ID, зміна місця проживання, будівельні послуги класів СС2 та СС3, податкові онлайн-послуги, електронний медичний висновок та автоматична реєстрація бізнесу.

Дія ID — сучасний цифровий підпис, який полегшить українцям отримання послуг в онлайні. У смартфоні за декілька кліків можна буде отримати КЕП. Ви зможете підписувати документи у смартфоні, отримувати адміністративні та фінансові послуги.

Зміна місця реєстрації онлайн. Для цього ще наприкінці 2020 Уряд ухвалив постанову, яка впроваджує експериментальний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронному форматі.

На портал “Дія” додадуть нові будівельні онлайн-послуги — початок виконання будівельних робіт та введення в експлуатацію об’єктів класу СС2 та СС3.

Крім того, з’явиться автоматична реєстрація бізнесу — автоматична реєстрація послуг для ФОП онлайн. Уже готуються відповідні зміни до законодавства про реєстрацію ФОП без участі реєстратора. 

Електронний лікарняний. Він замінить паперовий лікарняний на електронний листок непрацездатності.  

Вже скоро з’являться податкові онлайн-послуги. Буде оптимізовано та переведено в “Дію” послуги кабінету платника податків.

Нагадаємо, водії зможуть пред’являти електронні посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію в “Дії” ще протягом 10 місяців.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...