Дзвіницю Софійського собору чекає ремонт. Її закриють для відвідувачів

Автор: Марія Супрун
11:56 10.09

Унікальну святиню Києва – дзвіницю Софійського собору чекає ремонт. Роботи мають початися не раніше 2023 року, після затвердження проекту на проведення ремонтних робіт. Остання реставрація дзвіниці проводилася 20 років тому.

Дзвіницю Софійського собору чекає ремонт. Її закриють для відвідувачів

Як повідомили в Національному заповіднику “Софія Київська”, зараз вже розпочато розробку комплексного проекту на проведення ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури XVIII століття, пише Сьогодні.

Зараз ми робимо перші кроки: обстежуємо конструкцію дзвіниці, вивчаємо архіви, робимо геологічні дослідження. Ведеться розробка комплексного проекту реставрації дзвіниці Софійського собору“, – розповів Вадим Кириленко, заступник гендиректора по реставраційним роботам заповідника .

У заповіднику відзначають, що за кожним їхнім об’єктом ведеться регулярне спостереження. Остання реставрація дзвіниці проводилася 20 років тому. Тоді реставратори займалися тоді позолотою купола і ремонтом фасадної частини. Водночас, багато чого не було зроблено.

Наприклад, дерев’яні елементи купола дзвіниці залишилися старими. В останній раз вони змінювалися в 1979 році. Є місця на дзвіниці, де помічені явні пошкодження. Той же фасад вже не ремонтувався 20 років – це великий строк для таких будівель. Є місця, де ліпнина вимагає зміцнення і вже облущується фарба.

Дзвіниця давно не ремонтувалася і зараз потрібно її комплексне обстеження, щоб почати реставрацію і ремонт. Це планові роботи. Ми подавали заявку на виділення коштів. Цього року в рамках програми нам виділили невелику суму – 2,4 мільйона гривень. Але цих коштів достатньо, щоб розробити комплексний проєкт реставрації“, – розповідає Кириленко.

Розробка проекту займе рік. Приблизно стільки ж триватиме експертиза, отримання дозволів. Сама ж реставрація дзвіниці почнеться в 2023 році і займе два роки, якщо буде своєчасною фінансування. На час виконання робіт дзвіниця буде закрита для відвідувачів.

Нагадаємо, пам’ятник князю Володимиру в Києві відреставрують за 26 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися