Графічний та шрифтовий дизайнер, ініціатор громадських проєктів написав у Твіттері й продовжив розмову про дизайн нових назв станцій метро Києва.
Свого часу він оприлюднив шрифт для станції підземки «Площа Льва Толстого», яку перейменували у «Площу Українських Героїв».
Тоді дизайнер використав оригінальні історичні форми деяких літер та стиль початку 20 століття епохи Нарбута і Кричевського.
Він розповів «Вечірньому Києву»:
«Частково у назві я застосував історичні форми літер, які незвичні для сучасного ока. Але я роблю це свідомо: через такий дизайн літер передається український дух».
Нині у його публікації нова ідея і продовження розмови про дизайн нових назв станцій метро Києва.
«Сьогодні 1-й чорновий варіант вже для колишньої „Дружби народів“, а тепер „Звіринецької“. Тиждень тому мене зачепили літери, які для проєкту зруйнованих росіянами церков Києва готував Саша Ком’яхов», — розповів Богдан Гдаль.
Дизайнер пояснює джерела ідеї шрифту:
«Це в’язь з настінних розписів в Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври. Чистої в’язі тут не вийде, бо вона не лягає, але літери цікаві. Хоча, поки вони не відчуваються як щось остаточне. Ще я хотів би побачити бачення Наталії Ком’яхової. Бо вона в цій темі дуже крута».
До слова, щодо станції «Площа українських героїв», то пан Гдаль повідомив, що у Київському метрополітені знають про новий варіант шрифту.
Остаточне рішення має ухвалити архітектор станції або Інститут, який є спадкоємцем авторських прав архітектора.
«Мені ніхто жодних гарантій не давав. Це був власний поштовх розробити шрифт для станції. Сподіваюсь, що цей дизайн знайде кінцеве застосування», — розповідає дизайнер.
Як відомо, учора, 18 травня, Київрада перейменувала три станції метро. Депутати прийняли рішення щодо перейменування двох працюючих станцій метрополітену та одну проєктну зупинку столичної «підземки». Отже, станція метро «Дружби народів» відтепер стала «Звіринецькою» на честь історичної назви місцевості, відомої з часів Київської Русі. А станція «Площа Льва Толстого» отримала назву «Площа Українських героїв». А проєктну станцію метро «Проспект Правди» перейменували на «Варшавську» з метою вшанування Варшави — міста-побратима Києва.