Дива ангіографії: у Києві прооперували чоловіка через прокол у стегні, без розрізу та загальної анестезії

Автор: Любава Лисичкіна
22:49 19.03

Чоловік у віці 47 років,  який жив активним здоровим життям та завжди займався спортом, відчув болі в лівій верхній кінцівці, а одного дня вони стали настільки сильними, що виконувати будь-які фізичні навантаження стало просто неможливим.

Дива ангіографії: у Києві прооперували чоловіка через прокол у стегні, без розрізу та загальної анестезії Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Про випадок розповіли в Інституті серця МОЗ України.
 
При ангіографічному дослідженні лікарі виявили тромбоз лівої підключичної артерії з повною відсутністю пульсації на радіальній та ліктьовій артеріях лівої руки . Це рідкий випадок, при якому атеросклероз вразив магістральну судину при здорових коронарних артеріях.
 
Команда лікарів-ангіографістів прийняли рішення реканалізувати підключичну артерію з подальшим стентуванням. Через прокол у стегні, без розрізу та загальної анестезії, всього за 30 хвилин, команда  хірургів виконала операцію з гарним фінальним результатом.
 
Одразу на операційному столі пацієнт відчув легкість у верхній кінцівці, а на наступний день вже зміг виконувати фізичні навантаження безсимптомно. Щасливого пацієнта виписали додому з побажаннями міцного здоровʼя та нових спортивних рекордів у межах розумного.
 
На сьогодні, як зауважують в Інституті серця, ангіографія дозволяє швидко допомогти більшості пацієнтів без відкритих операцій та довшої реабілітації.
 
Нагадаємо, серце донора подолало шлях більше, ніж 300 км: хірурги вперше застосували Стенфордську методику зберігання органу.

Великий Київ у Google News

підписатися