Дитина ще мала, а її прізвище вже треба змінити – як отримати нові документи

Автор: Оксана Тупальська
21:12 19.06

Наші діди змінювали прізвище в єдиному випадку – коли одружувались. Проте сучасні українці міняють прізвище за різноманітних обставин – коли вирішили, що не варто носити прізвище родини або одного з родичів, не подобається звучання або просто тому, що є прізвища цікавіші. Як змінити прізвище дитині, розповідає Міністерство юстиції України.

Дитина ще мала, а її прізвище вже треба змінити – як отримати нові документи

Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Дитині можуть присвоїти подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ. Якщо ж виникає спір між батьками, то його можна вирішити, звернувшись до органу опіки та піклування або ж до суду, – кажуть в Мін’юсті.

Відповідно до ст. 148 Сімейного кодексу України існують наступні підстави зміни прізвища дитині:

  • Прізвище змінили обоє батьків, тому інакше записують і дитя, яке не досягло семи років. Якщо ж дитині більше аніж 7 років перш ніж змінити, запитують її згоди. Якщо маленький школяр віком 7,5 років не зрозумів, навіщо такі реформи в родині – залишається зі старим прізвищем. 
  • Якщо прізвище змінив один з батьків, прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
  • За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

Якщо один з батьків проти зміни прізвища дитини – справу вирішує суд або органи опіки. 

Заяву про зміну прізвища дитині подають до ДРАЦСів або до диппредставництва закордоном (де мешкає родина з дитиною). На розгляд заяви держорганам надається 3 місяці. 

Як свідчить статистика Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), правом змінити своє ім’я чи прізвище скористалися 586 киян.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин