Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
Департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству ініціює створення online-каналів довіри в соціальних мережах та месенджерах, зокрема в Instagram, Snapchat або Telegram.
На думку прокурорів, це допоможе неповнолітнім написати про злочин проти них, додати аудіо- та фотофайли, а також отримати первинну правову, психологічну та медичну допомогу, у разі нанесення їм тілесних ушкоджень.
Правоохоронці впевнені, що неповнолітній жертві або свідку простіше написати чи направити голосове повідомлення про подію, ніж розказати вживу. Зокрема це може бути і безпечніше, якщо кривдник дитини знаходиться поруч.
«Така модель ефективної допомоги постраждалим діє, зокрема, в Естонії, і до таких web-правоохоронців є довіра. Ми теж хочемо максимально осучаснити процеси. Діти чимало часу проводять в online і є більш прогресивними за дорослих, тому ми хочемо надати їм можливість говорити з нами у зручному для них форматі», – зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.
У такий спосіб правоохоронці матимуть можливість оперативно реагувати на злочини проти дітей.
До слова, у столиці сталася шокуюча кількість підліткових суїцидів. Нагадаємо, у січні в одному з районів міста підліток випав з 15 поверху. На початку лютого у Шевченківському районі із вікна п’ятого поверху вистрибнула неповнолітня дівчина. На щастя, вона залишилась жива, але отримала численні травми і доправлена до лікарні. Крім цього, у Чайках 10-річний хлопчик за дивних обставин нібито вистрибнув з вікна багатоповерхівки.
Також смертельне падіння сталося 15 лютого: 13-річна дівчинка впала з балкону 14-го поверху будинку на вулиці Княжий Затон. 17 лютого, на вулиці Архітектора Вербицького 15-річна дівчина випала із загального балкону на 16-му поверсі та загинула на місці.