Про це розповіла в інтерв’ю виданню “Букви” директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.
За її словами, будівлі кінотеатрів мають в цьому сенсі величезний потенціал – при грамотній реконструкції там знайдеться простір і для театрального інкубатора, і для концертного залу, і для мейкерських студій тощо.
Є ідея взагалі перейменувати КП “Київкінофільм”, яке опікується кінотеатрами, на “КиївCultureHub” – з відповідною зміною змісту й цілей його роботи. Адже районні кінотеатри розташовані у зручних місцях, громада має до них певний сентимент, проблема лише в тому, що кіно ми зараз здебільшого дивимось вдома. Та потребу у спілкуванні та колективних естетичних враженнях ніхто не відміняв”, – зауважила чиновниця.
Водночас вона визнає, що це непроста реформа: у того ж-таки “Київкінофільму” багато кінотеатрів, за кожним з яких складні колізії, земельні питання, суди (приміром, кінотеатр “Київ”), деякі роками знаходяться в Київському інвестиційному агентстві в підвішеному стані.
Крім того, пояснює Яна Барінова, інвестору не зовсім вигідно вкладати в комунальне майно, оскільки договори оренди місто наразі може укладати не більше, ніж на 10 років.
Згідно законодавства ми також не можемо ліквідувати заклад культури, зміни до мережі вносяться у виняткових випадках. Наше завдання зберігати мережу, тому 65% нашого бюджету, це захищені статті видатків, це зарплати. Ми робимо все, щоб незалежно від району у кожної людини в пішій доступності була якась культурна пропозиція, незалежно від наявності там приватного закладу культури, кінотеатру чи концерт-холу”, – додає очільниця “культурного” департаменту.
Читайте також: Кінотеатр “Київ” може лишитися у рейдерів: причина
Нагадаємо, столичний кінотеатр відновлює безкоштовні сеанси для пенсіонерів.