Директор дитячої лікарні розповів, чому Новий рік – небезпечне свято для малюків

12:06 29.12.2020

За декілька днів стартують найбажаніші для малечі дні – час гостинців від Діда Мороза, рідних та хрещених батьків. Проте батькам варто добре подумати, перш ніж купляти дітям потенційно небезпечні іграшки, які необачна малеча може спокійно проковтнути.

Директор дитячої лікарні розповів, чому Новий рік – небезпечне свято для малюків

Про це розповів головний лікар Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля на своїй сторінці у Facebook.

Лікар зауважив, що до медичного закладу регулярно звертаються пацієнти зі скаргами на проковтування сторонніх тіл. Багатьом з них необхідна госпіталізація та проведення операцій. 

Ваші діти пізнають світ, зокрема на дотик і на смак. Врахуйте це. Деталі від іграшок, конструкторів, монети, батарейки, сережки, побутова хімія у яскравих пляшках та упаковках – це далеко не весь список речей, які діти люблять пробувати на смак”, – написав Ігор Змисля.

Директор лікарні розповів, що недавно до їх закладу потрапив хлопчик, який проковтнув деталь від магнітного конструктора. Завдяки зусиллям хірургів, хлопчика успішно прооперували, тож він готується до виписки.

Також він зазначив, що наразі лікують дитину, яка випила розчин з набору “Юний хімік” та отримала складні опіки стравоходу.

Діти ковтали батарейки – не тільки кнопкоподібні, а й “пальчикові”. Це дуже небезпечно, оскільки в травному тракті батарейка нагрівається та виділяє електроліт, що призводить до опіків та виразок слизових оболонок. Тому дуже важливо швидко швидко надати медичну допомогу такому пацієнту”, – розповідає Ігор Змисля.

За його словами, батькам варто бути дуже уважними, обираючи забавки для дитини, а також пам’ятати про елементарні правила безпеки: гроші тримати в гаманцях, побутову хімію в зачинених шафах, а ліки – в аптечці, що захована від допитливих оченят. 

Не дозволяйте бавитися іграшками з дрібними деталями, не залишайте їх в доступних місцях. Гроші тримайте в гаманцях, побутову хімію в зачинених шафах, а ліки – в аптечці, що захована від допитливих оченят”, – підсумував Змисля.

Нагадаємо, що діти з інклюзивних освітніх центрів отримали подарункові “Свято-бокси” від Марини Порошенко.

Читайте також: “В гостях у казки”. Як діти з дитбудинків відпочивали у зимовому містечку  

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...