“Динамо” ‌в‌ ‌серії‌ ‌пенальті‌ виграло‌ ‌Кубок‌ України

01:34 09.07.2020

8 липня в Харкові на стадіоні “Металіст” при пустих трибунах пройшов вирішальний матч розіграшу Кубка України сезону-2019/2020. Київське ‌”Динамо”‌ ‌в‌ ‌серії‌ ‌пенальті‌ обіграло‌ полтавську‌ ‌”Ворсклу” та стало переможцем. Основний‌ ‌час‌ ‌і‌ ‌два‌ екстратайми‌ ‌закінчили‌ з рахунком ‌1:1,‌ ‌по‌ ‌пенальті‌ ‌рахунок‌ ‌8:7‌ ‌на‌ ‌користь‌ ‌‌киян. Виграш став 12-м для киян у вирішальних кубкових поєдинках за часів незалежної України.

Матч почався з хвилини мовчання – команди вшанували пам’ять легендарного футболіста “Динамо” Володимира Трошкіна.

Як повідомляється на сайті київського клубу, полтавська команда здивувала активним стартом. Рахунок‌ ‌за‌ “Ворсклу”‌ ‌відкрив‌ ‌Руслан‌ ‌Степанюк. Після розіграшу кутового Кані накинув м’яч у штрафний майданчик “Динамо”, де залишився ніким не прикритий Степанюк, який і переправив м’яч у ворота.

Пропущений м’яч змусив активізуватися підопічних Олексія Михайличенка. На 28-й хвилині голкіпер полтавців не зміг врятувати свою команду, коли Беньямін Вербич після скидки м’яча партнером з розвороту точно пробив із меж штрафного майданчика.

З початком другого тайму команди продовжили обмінюватися моментами. На 70-й хвилині кияни забили такий бажаний м’яч, коли Вербич замкнув передачу з флангу. Але арбітр прийняла досить суперечливе рішення та скасувала взяття воріт, зафіксувавши офсайд у Шепелєва, який біг далі.

Два екстра-тайми також не принесли забитих м’ячів.

А в післяматчевій лотереї фортуна посміхнулася “Динамо”. Перші 14 ударів, по 7 у виконанні кожної команди, пробивалися без промахів. А ось потім на невдалі спроби Сапая та Баєнка «біло-сині» відповіли лише осічкою Миколенка – у підсумку, точний удар Шабанова приніс «біло-синім» 12-й в історії трофей Кубка України.

Зазначимо, що “Динамо” давно не вигравало трофеїв і постійно програвало боротьбу у внутрішніх турнірах “Шахтарю”. Перемога над “Ворсклою” у фіналі Кубка України 2019/2020 стала для динамівців 21-ю в історії виступів команди в національних Кубках.

У Кубках СРСР динамівці перемагали 9 разів (1954, 1964, 1966, 1974, 1978, 1982, 1985, 1987, 1990), програвши у фіналі лише одного разу (у 1973-му році).

У рамках розіграшу Кубків у незалежній Україні “біло-сині” до сьогодні 11 разів перемогли в турнірі. Виграш у фіналі у “Ворскли” став 12-м для киян у вирішальних кубкових поєдинках.

Цікаво, що нинішній головний тренер “Динамо” Олексій Михайличенко в якості гравця забивав у фіналах Кубка СРСР і в серії післяматчевих пенальті (у 1987-му проти мінського “Динамо”), і з гри (у 1990-му проти “Локомотива”).