“Дякуємо за сміливість говорити”: столичні театри оприлюднили заяви щодо секс-скандалу з Андрієм Білоусом

Автор: Любава Лисичкіна
01:18 Сьогодні

Мистецтво — це про свободу, повагу і гідність. Мистецтво — це про взаємну любов та про відсутність страху.

“Дякуємо за сміливість говорити”: столичні театри оприлюднили заяви щодо секс-скандалу з Андрієм Білоусом
Все почалося з обвинувачень у домаганнях викладача Київського національного університету імені Івана Карпенка-Карого та художнього директора “Молодого театру” Андрія Білоуса: в анонімному відео студентка заявила про домагання, ролик з’явився на одному з YouTube-каналів. Згодом виявилося, що  у “Молодому театрі” також є ті, хто постраждав від домагань Андрія Білоуса.
 
Київські театри не стали осторонь та висловили свою позицію щодо ситуації. Правда, не всі колективи це зробили, а соцмережі “Молодого театру” про випадок немає жодного слова.
 
Театр Франка рішуче засуджує будь-які форми дискримінації, у тому числі на ґрунті статі, віку, освіти, сексуальної орієнтації, соціального чи майнового стану, віросповідання, службової залежності.
 
“Також ми є цілковито нетерпимими до булінгу та до проявів харасменту й насильства у колективі і твердо засуджуємо будь-які інші форми утисків людей за різними ознаками. Колектив франківців також рішуче проти будь-яких форм домагань – фізичних, психологічних чи сексуальних. Жодна людина не повинна перебувати у стані страху чи терпіти приниження. Важливо говорити про це, боротися з цим і змінювати реальність разом. Усі голоси мають значення, усі почуття важливі”, – написали у заяві франківці.
 
У Національному  академічному драматичному театрі імені Лесі Українки до суспільства звернулися зі словами літераторки Лесі Українки: “Над всіх старшин найстарша правда”. Театр засуджує будь-які форми насильства та дискримінації. Будь-яке насильство — фізичне, психологічне чи сексуальне — неприпустиме.
 
“Театр — це місце, де кожен має право на безпеку, гідність і повагу. Театр — це безпечне і рівне середовище для творчості, без утисків і домагань. Дякуємо кожному, хто не мовчить і стоїть на стороні правди!”,  – написали у соцмережі драмтеатру.

“Йдеться про чергову актуалізацію проблем сексуального домагання, цькування та використання службовою особою влади всупереч інтересам служби з боку викладача Київського національного університету ім. Івана Карпенка-Карого та директора-художнього керівника Київського національного академічного Молодого театру – Андрія Білоуса та інших викладачів та викладачок. Ми дієво трактуємо поняття влади, як високу відповідальність та низку обов’язків та прав, і засуджуємо використання влади з метою маніпуляцій та як примусу до підкорення і будь-якого тиску”, – ідеться в заяві Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Колектив театру підтримує постраждалих і дякує за сміливість говорити; “Ми усвідомлюємо, що суспільство має створювати та посилювати механізми захисту жертв насилля, цькування, газлайтингу. Тому ми закликаємо до об’єднання заради змін”.
 
Варто додати, що після скандалу з домаганнями в театральному університеті викладача відсторонили від роботи.

Великий Київ у Google News

підписатися