Після збройного конфлікту 2014 року Горлівський інститут іноземних мов (ГІІМ) був змушений переїхати до Бахмуту, залишивши в Горлівці 7 навчальних корпусів, 4 гуртожитки, обладнані аудиторії та потужну бібліотеку з раритетними виданнями попередніх століть. А повномасштабне вторгнення у 2022 році змусило до нового переселення. Цього разу до Дніпра. Зараз навчальний заклад працює на непідконтрольній ворогу території та проводить набір студентів.
У виші вчать студентів, які опановують іноземні мови – англійську, німецьку, французьку, іспанську, чеську, а також вивчають українську мову та літературу, історію і психологію. Навчальний заклад, який має престижні спеціальності, вимушений проходити через великі випробування.
Інститут був створений у 1949 році на Київщині – у Білій Церкві
І через кілька років, у 1954-му переїхав на Донбас. Спочатку він був педагогічним, а вже згодом визначив спеціалізацію ширше – як філологічний.
У вересні 2014 року викладачі та студенти ще сподівалися, що після російських обстрілів інститут у Горлівці вдасться відновити:


Наталя Михайлівна Мяло, сторож гуртожитку № 2 ГІІМ:
“Під час обстрілу я була в гуртожитку. Мене врятувало, що встигла сховатися в комірчині. Це було пекло. Залишила собі шматок снаряда, який ледь мене не вбив”.


Після початку російського вторгнення в Україну у 2014 році ГІІМ переїхав у Бахмут та завдяки підтримці місцевої і центральної влади, європейських партнерів організував навчання у двох корпусах, отримав гуртожиток, а на березень 2022 року планувалося відкриття другого гуртожитку.
Однак у Бахмут прийшли росіяни і в квітні того року виш – а це викладачі, студенти, науковці – опинилися в Дніпрі. ГІІМ прийняв колектив Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, на базі цього закладу інститут з Донеччини працює досі.
Фотоспогад студентки Олени Ємельянової: Мій рідний Донбас. Моя домівка. Мій рідний край. Твоя краса безмежна…твої степи, поля, озера – це все чим можна милуватися вічно та почувати себе вільною і щасливою людиною:

Ми працюємо і сьогодні, і плануємо наше завтра, – кажуть у навчальному закладі. – Викладачі та студенти, які подолали труднощі двох переміщень за останні 10 років, добре розуміють проблеми тих, хто сьогодні починає життя наново, пробує нові шляхи і відкривають для них нові можливості
Освітні програми бакалаврського рівня в ГІІМ
- Українська мова і література. Англійська мова та зарубіжна література
- Англійська мова та зарубіжна література. Інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності
- Мова і література (англійська і друга західноєвропейська – німецька/французька/іспанська)
- Мова і література (німецька, англійська)
- Мова і література (французька, англійська)
- Історія та громадянська освіта. Англійська мова та зарубіжна література
- Філологія. Переклад ( англійська; німецька або французька мови)
- Філологія (англійська і друга західноєвропейська мова)
- Філологія ( чеська мова і література; англійська мова і література.
- Філологія (іспанська мова і література; англійська мова і література)
- Практична психологія
Освітні програми магістерського рівня
- Українська мова і література. Англійська мова та зарубіжна література
- Англійська мова та зарубіжна література. Інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності
- Лінгводидактичні стратегії навчання англійської мови, другої мови (англійська + німецька/французька)
- Історія та громадянська освіта.
- Переклад і міжкультурна комунікація ( англійська; німецька або французька мови)
- Германські студії: лінгвістика, літературознавство, перекладознавство (англійська + німецька/французька)
- Філологічні студії в контексті кроскультурного діалогу (українська мова та література, польська мова, переклад)
- Практична психологія
Освітня програма підготовки доктора філософії
- Історія та археологія
Контакти для абітурієнтів: +38(075) 102 37 94, +38(066) 982 35 50, +38(095) 144 81 87. [email protected]
У нас немає власних стін, але ми зберегли колектив студентів, викладачів та співробітників. Двічі переміщений Горлівський інститут іноземних мов не припинив освітнього процесу ні на один семестр
Інститут працює у цифровому форматі. Студенти мають змогу навчатися, перебуваючи в будь-якому місці України, Європи та світу. За підтримки Європейського Союзу та Програми імені В. Фулбрайта (США) в Україні пропонують повноцінний освітній процес у віртуальних аудиторіях на сучасних онлайн-платформах.

У чому переваги – освіта в умовах Вашого місця проживання, індивідуальний підхід до кожного студента, вільний доступ до навчальних ресурсів та онлайн-бібліотеки. В результаті – диплом європейського зразка
Спеціальні умови вступу
За результатами внутрішньої співбесіди у ГІІМ замість НМТ:
- особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності;
- учасники бойових дій відповідно до законодавства України;
- особи, яким відмовлено в реєстрації для участі в НМТ 2025 року, через неможливість створення особливих (спеціальних умов).
Пільговий вступ на бюджет за квотою 2 – для абітурієнтів з території активних бойових дій. Для випускників шкіл з тимчасово окупованих територій, навіть, за відсутності атестату про здобуття середньої освіти українського зразка, працює освітній центр «Донбас – Україна».
Новий вид бюджетного фінансування вищої освіти – гранти на навчання. Держава компенсує 50-80% від початкової вартості навчання.