Як ідеться у повідомленні Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова,
“У мене постійно боліла голова і були сильні болі в спині, які я списувала на тяжку працю, але я не звертала на це уваги”, – розповідає Світлана.
Коли уже було нестерпно терпіти, вона все ж таки звернулася до фахівців Інституту Амосова.Тут діагностували – розшарування низхідної грудної аорти. Високий артеріальний тиск – 200 був цьому причиною. Це смертельно небезпечний стан можна було запобігти правильним лікуванням гіпертензії.
Світлані потрібно було провести корекцію вищевказаної вади. Було прийнято рішення про ендопротезування враженої ділянки аорти. Проте в її випадку це було неможливо, бо розшарування поширювалося на саму дугу аорти. Тому застосували гібридне, двоетапне лікування.
Першим етапом жінці пересадили одну з трьох судин, які відходять від дуги аорти для того, щоб створити місце для встановлення та закріплення ендопротезу. Другим етапом в той же день було виконано ендопротезування (TEVAR).
Операцію вдалося зробити завдяки підтримці лікарів з Німеччини. Вони передали дороговартісний ендоваскулярний протез для нашої пацієнтки. Крім того судинний хірург Алексанр Гомберт був постійно на зв’язку.
Після операція пані Світлана почувається добре і впевнена, що у 60 її життя тільки починається.
До слова, донація крові зменшує ризик розвитку злоякісних пухлин та виникнення тромбозу.