Два 20-річні дерева какао не витримали морозу: Ботсад внесли до списку критичної інфраструктури Києва, але вимкнення електрики тривають

Автор: Любава Лисичкіна
20:27 08.02.2023

Розташовані у скляних оранжереях, тропічні рослини потерпають від наслідків війни — відсутності опалення та віялових відключень електроенергії. Науковці вже втратили декілька цінних екземплярів і побоюються, що ще більше рослин може загинути до кінця зими.

Два 20-річні дерева какао не витримали морозу: Ботсад внесли до списку критичної інфраструктури Києва, але вимкнення електрики тривають

Як зазначається, перебої з електроенергією сильно вплинули на оранжерею.

Після звернення співробітників закладу, Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка внесли до списку критичної інфраструктури міста Києва, але попри це, вимкнення не припинилися.

Без електропостачання зупиняються насоси, що встановлені у котельнях оранжереї, й температура опускається до критичних показників.

Провідний науковий співробітник відділу тропічних та субтропічних рослин Ботсаду Роман Іванніков розповідає, що за цей опалювальний сезон в оранжереї вже реєстрували декілька випадків, коли температура падала до 5 градусів тепла, тоді як тропічним рослинам для виживання потрібно принаймні 15 градусів.

А деяким рослинам не вистачає і цього — на сьогодні, серед іншого, колекція ботанічного саду втратила два двадцятирічних дерева какао, які не витримали холоду.

Співробітники роблять все можливе, щоб врятувати рослини. Тут і там стоять бочки, в яких вони розводили багаття й задимлювали оранжерею у найхолодніші дні. Завдяки підтримці громади вдається збирати кошти на купівлю пелет для роботи котельні. Окремі спонсори допомогли оранжереї купити дизельні генератори та теплові насоси. Та навіть попри це температура залишається на рівні 13 градусів.

“Більшість рослин — пальми, цитрусові дерева, рододендрони, банани — витримують таку температуру. Але вони були б набагато здоровіші, якби їм було тепліше — не було б темних плям, пожухлих ліан та зів’ялого листя”, – говорять у Ботсаду.

Відомо, киян кличуть на благодійну виставку-аукціон на підтримку спецпідрозділу ЗСУ «Крила».

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин