Другий день народження для всіх, хто перебував в окупації: сьогодні День звільнення Бучі

Автор: Любава Лисичкіна
12:39 31.03

За 33 дні окупації громада втратила 509 людей, з яких 12 дітей. Невимовний біль, який не забути і не пробачити.

Другий день народження для всіх, хто перебував в окупації: сьогодні День звільнення Бучі
Світлодіодне освітлення
Друга річниця звільнення Бучі і всієї Київщини від російського загарбника. День, який назавжди увійшов в історію України, говорить мер Бучі Анатолій Федорук.
 
 Обстріли житлових будинків, нищення інфраструктури, вогонь по мирних жителях – усі ці безперервні злочини, з якими громада стикалась щодня протягом окупації. 
 
Сьогодні чимало людей зібралися вшанувати пам’ять загиблих цивільних і військових, тих, кому громада завдячує мирним сьогоденням. Світлини війни, яка прийшла на мирну теріторію Київщини – це невимовний біль, трагедія людства, жахів того, що може принести “руській мір”. Чимало світлин стали всесвітньо відомими, облетівши обкладинки міжнародних видань та пабліки інформаційних агенцій. Цей жах неможливо забути:
 
До другої річниці звільнення міста від російських окупантів  на Алеї Героїв у Бучі пройшло вшанування загиблих Захисників.
 
2 березня українські війська почали контрнаступ на Київщині, який закінчився деокупацією північної території України, та зокрема звільненням Бучі, де було виявлено близько 9 тисяч воєнних злочинів.
“33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9000 російських воєнних злочинів”, – написав рік тому президент Зеленський.
Буча, Ірпінь, Гостомель, Бородянка та інші містечка на Київщині, що були в окупації стали символом воєнних злочинів армії РФ проти українського народу.
За свідченнями жителів Бучі, російські солдати розстрілювали, ґвалтували і катували місцеве населення. Пізніше українська влада офіційно звинуватила російську сторону в численних військових злочинах.
Буча, Бородянка, Гостомель стали символи звірств російської армії проти українців.
 
Сьогодні зразково-показовий оркестр Збройних Сил України відкрив мітинг-реквієм.
У заході взяли участь представники військової спільноти, місцевої влади та громадськість – щоб згадати і вклонитися кожному, хто став на захисті незалежності та безпеки України.
 
Працівники структурних підрозділів Бучанської міської ради разом із родинами загиблих поклали квіти біля могил полеглих Героїв і низько вклонилися кожному із них.
«Надзвичайно важко уявити біль рідних, які ціною свого життя вберегли мільйони українців. Їхній подвиг навіки залишиться у нашій історії. Цього неможливо забути і неможливо пробачити. Вклоняємо голови перед пам’яттю наших Захисників. Вічна слава Героям!», – сказав Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Варто нагадати, що 24 березня 2022 року Буча отримала статус Міста-героя України.  Березень 2022 року став найжахливішою сторінкою в історії Бучі. Цілий місяць росіяни вбивали,   та піддавали тортурам мирне населення міста. За незламність та безперервний опір, 24 березня 2022 року Указом Президента України місту Буча присвоєно почесну відзнаку Місто-герой України.

 
З того часу Буча стала символом стійкості та незламності у всьому світі.
 

Великий Київ у Google News

підписатися