Друга Пречиста, або День народження Діви Марії. 21 вересня: історія та традиції

Автор: Тетяна Сененко
09:10 21.09.2021

Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії (Народження Матері Ісуса Христа) -всесвітній день радості, який святкується як православною, так і католицькою церквою. У православ’ї належить до дванадцяти великих церковних свят.

Друга Пречиста, або День народження Діви Марії. 21 вересня: історія та традиції

Також, щороку 21 вересня, у всьому світі відзначається World Alzheimer’s Day, або Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера. Свято заснували в 1994 році з ініціативи організацій, що займаються дослідженнями цього захворювання і пошуком способів уповільнити його розвиток.

Різдво Діви Марії

Згідно з церковним вченням, момент народження Діви Марії був найважливішою подією в історії християнства, початком шляху порятунку всього людства.Різдво Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших свят для християн.

Батьки Діви Марії були благочестивими людьми, але дітей мати не могли. Дуже страждали від цього, так як в ті часи вважалося, що бездітні сім’ї прокляті.

Вони були обмежені в правах і навіть не могли приносити жертви в храмі.

 Одного разу їм з’явився янгол і сказав, що незабаром у них народиться дитина, про яку говоритимуть у всьому світі. Так і сталося, через 9 місяців Анна народила і, за традицією тих часів, дівчинку віддали в храм для служіння Богу.

Традиції

Різдво Пресвятої Богородиці називали другою Пречистою. Зазвичай на другу Пречисту було прийнято просити Богородицю про допомогу бездітним жінкам у народженні дитини.

Жінки, у яких немає дітей, готують обід і запрошують бідних – “щоб молилася Богородиця за їх дітей”.

Що не можна робити на свято

Християнська церква стверджує, Пречиста – несуворе свято, тому поститися не обов’язково – можна дозволити собі улюблені частування.

Проте, від прибирання в будинку краще відмовитися. Також не рекомендується шити, в’язати і готувати.

Заборони

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. Тому в ці дні не постили, а після молитов у храмі збирали веселі застілля. Не можна працювати в цей день, займатися важкою фізичною працею. Наприклад, прибирати, рубати дрова, лагодити речі. На свято забороняється лаятися і виявляти агресію. Особливо це важливо стосовно близьких.

Іменини: Георгій, Іван, Марія, Юрій

Великий Київ у Google News

підписатися