Дрони, майстерня, тир: у Києві створюють 30 центрів, щоб вчити учнів захищати себе і країну

Автор: Галина Ворона
12:49 Сьогодні

У столиці створюють 30 міжшкільних осередків для викладання предмета “Захист України”.

Дрони, майстерня, тир: у Києві створюють 30 центрів, щоб вчити учнів захищати себе і країну

Як розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, такі осередки облаштовують у школах, закладах професійної освіти та коледжах. 

Кожен осередок складається з різних навчальних просторів: зони для відпрацювання практичних навичок з домедичної допомоги і застосування безпілотних систем, майстерня для практичних завдань з інженерії, електронний тир та лекторій.

За словами посадовця, у місті діє програма підвищення кваліфікації педагогів, яка передбачає 150 годин практичних і теоретичних занять, які проводять спеціалісти Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України та Збройних Сил України. Столичні вчителі вже традиційно підвищують кваліфікацію у військових частинах та в підрозділі Медичного центру Нацгвардії України.

Валентин Мондриївський зазначив, що у київських школах за рахунок міського бюджету збільшили кількість годин на викладання предмета “Захист України” для учнів старших класів.

Крім того, у навчальних закладах діють гуртки з військово-патріотичного виховання. Відвідувати їх можуть діти 1–11 класів. Загалом для проведення гуртків передбачено не менше 9 додаткових годин на тиждень.

Окрім цього, київська влада організувала виставку обладнання для викладання предмета “Захист України” українських виробників. Це дало можливість відібрати найкраще оснащення для кабінетів.

Сьогодні частина такого обладнання вже закуплена до закладів освіти, і діти навчаються та користуються ним. Нам, як і всій Україні, не вдалося закупити все обладнання на початок навчального року, оскільки ринок не був готовий до такої пропозиції. Але й зараз, закуповуючи сучасне обладнання, ми продовжуємо вивчати думку педагогів щодо покращення викладання, оскільки в умовах сьогодення “Захист України” – це значно більше, ніж просто шкільний предмет”, – зауважив Валентин Мондриївський.

На облаштування осередків в бюджеті міста минулого року було закладено 143 млн грн (101,8 млн – державна субвенція, 41,2 млн грн – кошти громади).

Читайте також:  У Києві безкоштовно готуватимуть професійних муніципальних нянь

Нагадаємо, з вулиць Києва почали вивозити автівки, що згоріли через атаки ракет і дронів.

Великий Київ у Google News

підписатися