Дратуті, казка живе туть! ВДНГ запрошує на розваги мовною калькою

Автор: Любава Лисичкіна
19:58 23.11

Хвиля мемів з навмисно перекрученими словами – ерративами з російської мови, опинилася настількти популярною, що заполонила навіть макети-запрошення українських новорічно-різдвяних заходів.

Дратуті, казка живе туть! ВДНГ запрошує на розваги мовною калькою
Як відомо, Зимова країна на ВДНГ почне працювати з 11 грудня. З огляду на те, що вже сьогодні Київ засніжило та скільки фото та відео з’явилося у соцмережах, кияни радіють першому снігу. І чекають на новорічно-різдвяні розваги. 
 
Провести час запрошують яскраві рекламні постери Зимової країни. З досить дивною мовною калькою на макетах: “Казка живе туть!”
 
Звернув увагу на це екснардеп Микола Томенко, який вважає, що підприємство ДУС при Президентові України взялося пропагувати”українську російську мову” від Авакова-Мендель?!
 
 
“Де запитаєте Ви: ТУТЬ – на всіх афішах від ВДНГ”, -ідеться у дописі Томенка.
Дивно, чому на це ніхто не звертав увагу раніше, адже “туть” використовувалося у макетах ВДНГ і Зимової країни і раніше. Зокрема, у 2018 та у 2019 роках:
З “туть” також була рекламна кампанія 2020 року:
Як відомо, слова “туть”, ” дратуті”, “кусь” – все це похідне від  мемів  з котами, які  з’явилися у соцмережах і замість російського  “тут” кажуть “туть”.   Спочатку вони  стрімко набрали популярності в російському сегменті інтернету цього року. Згодом поширилися на весь пострадянський інтернет-простір.
 
До слова, вже відомо, якою буде новорічна ялинка на Софійській.

Великий Київ у Google News

підписатися