Як відомо, спікер парламенту Стефанчук анонсував підготовку до виборів в Верховну Раду, які мають відбутися ще під час війни. Перешкодою назвав велику кількість українців за межами краю та військових на фронті, проте послався на заяву глави ПАРЄ Тіні Кокса, що обіцяв допомогти в проведенні чесних виборів під час війни. Сам же Стефанчук назвав перегони паралельно з активними подіями на фронті “потоком демократії”.
Автори соцопитування, проведеного у липні, настільки амбітними кроками не пішли, а спитали громадян про їхнє бачення на розстановку політсил після завершення воєнних дій.
Так, після перемоги над окупантом, довірити управління країною уже відомим політсилам готові 25,9% респондентів, людям, що створять політсилу з середовища військових готові віддати правління 51% опитаних, волонтерам – 24,4%, науковцям та педагогам – 17,1%, людям з організацій громадянського суспільства – 18,5%, і найменше з бізнес-середовища – 7,8% опитаних.
Ідею проводити вибори, коли на передовій перебуває величезна кількість захисників, розкритикував секретар РНБО Олексій Данілов.
“Те, що стосується виборів – я можу сказати, що не розумію, в якій спосіб під час війни взагалі можна проводити вибори. Майте на увазі, що є люди, які перебувають в окопах, на лінії фронту. Як ті, хто думають, що треба проводити вибори, збираються всіх людей залучити. Ви збираєтесь без людей в “пікселі” провести вибори?” – сказав Данілов.
Як відомо, за умов мирного часу вибори президентські та парламентські мали б відбутися навесні та влітку 2024 року відповідно.