Доведеться повертіти головою: як отримати COVID-сертифікат у “Дії”

Автор: Марія Супрун
16:11 26.08.2021

Нещодавно для українців запрацювали COVID-сертифікати в мобільному застосунку “Дія”. У мережі вже з’явилося відео, де українець скористався цим документом у Франції. Однак у деяких користувачів все ж з’являються проблеми із завантаженням електронного сертифікату. Експерт пояснив, як отримати COVID-сертифікат у застосунку “Дія”.

Доведеться повертіти головою: як отримати COVID-сертифікат у “Дії”

Щоб “Дія” видала вам сертифікат, потрібно мати електронний підпис, розповіли в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Артем Гончаренко, ІТ-експерт із цифровізації публічного управління, розповів про найбільш розповсюджені перепони на шляху до отримання COVID-сертифікату в “Дії”.

Однією з перепон є отримання цифрового підпису в “Дії”. Тут виникає проблема в камерах телефонів користувачів. У більшості українців погано працює фронтальна камера смартфону, що не дає можливості авторизуватися в “Дії” для отримання цифрового підпису, щоб потім отримати сертифікат”, – пояснив Артем Гончаренко.

До слова, щоб отримати цифровий підпис, застосунок просить користувача показати своє обличчя на камеру та понахиляти голову в різні боки. Це щоб підтвердити особистість. Зазвичай цей процес займає чимало часу.

Якщо ваш сертифікат ще не внесли в базу – у “Дії” він теж не відобразиться. Для цього вам необхідно звернутися в те місце, у якому ви вакцинувалися й перевірити, чи доданий ваш сертифікат у реєстр. Тільки після цього він відобразиться в застосунку”, – наголосив експерт.

Зазначимо, що в застосунок можна “підтягнути” свій електронний підпис із онлайнових сервісів українських банків.

Нагадаємо, COVID-сертифікати вже в Дії: як згенерувати та скільки буде діяти.

Великий Київ у Google News

підписатися