Про це розповіли у ДержКіно України.
На всіх показах відбулись творчі зустрічі з режисером фільму Олесем Саніним, що поспілкувався з воїнами, розповів історію створення стрічки та подякував захисникам.
«Я щоразу шукаю можливість поїхати з фільмом до військових: на передову, в місця дислокації, в навчальний центр і у госпіталь. Я їду і в котре дивлюсь разом з ними власний фільм, бо бачу як у воїнів після перегляду зароджується знову промінь життя, промінь надії. І все це надає сенс і моїй роботі. Військові хочуть чути слова і бачити вчинки про те, що вони не дарма кладуть у цій війні своє здоров’я, свою кров і життя. Що цей їх щоденний похід до смерті не дарма. Не варто питати у воїна коли вже скінчиться війна. Нам варто питати себе – «що ти зробив заради Перемоги?» — поділився режисер стрічки, Олесь Санін.
Перед показом фільму Олеся Саніна військовослужбовці переглянули короткометражну документальну стрічку проєкту «Культура vs війна» про оператора кінокартини «Довбуш» — Сергія Михальчука, що з перших днів повномасштабного вторгнення служить у лавах ЗСУ.
«Коли після кінопоказу сотні воїнів стоячи в оваціях дякують авторам фільмів, а потім довго спілкуються, фотографуються, беруть автографи, обіймаються як старі друзі – це дуже надихає. Надихає воїнів і команду Туру, підсилює впевненість в нашій Перемозі» — зазначає Голова правління Асоціації «Дивись українське!», Андрій Різоль.
До слова, аби кияни усміхнулися: у столичному метро нові постери з айдентикою КyivZoo.