Для кого дана інформація буде корисною: для тих хто комунікує з іншими людьми, тобто для всіх.
Зазвичай люди не знають скільки державні органи збирають про них інформації та оприлюднюють на вимогу законодавства. Іноді повнота даних може шокувати, таке трапляється коли люди вперше стикаються з поняттям відкритих даних та з тим що вони містять.
Якщо ви працюєте в відділі кадрів, є власником підприємства, займається торгівлею нерухомістю чи авто, або ви просто хочете знати більше інформації про себе та оточуючих людей надаємо коротку інструкцію як зібрати досьє на людину.
Всі джерела інформації в даній статті містить база даних онлайн, яка дозволяє створити досьє на людину лише маючи ПІБ особи.
Суди
В судових справах містяться самі важливі епізоди в житті людини, які можуть характеризувати певну особу.
Доступ до судових справ гарантується національним законодавством та досягається шляхом оприлюднення таких даних як:
- інформація про сторони судової справ;
- суть справи;
- коли справу розглянуто.
Прикладів коли судові справи можуть бути корисними безліч: при наймі співробітників, при купівлі нерухомості, при купівлі авто (адже судові справи містять інформацію про ДТП) і таке інше.
Які справи ми можемо знайти в судових реєстрах:
- цивільні справи: стягнення заборгованості, розлучення, аліменти;
- адміністративні справи: пяне водіння, хуліганство, порушення правил бухгалтерської звітності, порушення митних правил, тощо;
- кримінальні справи.
Нерухомість
Але досі багато людей не знають, що не лише журналісти мають доступ до Реєстру нерухомості, а й всі охочі теж можуть перевірити інформацію про те чим володіє та чи інша людина.
Реєстр речових прав на нерухоме майно дає можливість шукати квартири, будинки, земельні ділянки всіх призначень, а також: договори оренди землі, іпотеки або інші обтяження нерухомого майна.
З реєстру ми дізнаємось: коли майно придбано, його характеристики, яка частка у власності нерухомого майна у людини.
Борги
Це важливо, бо коли особа є боржником їй можуть заблокувати фінанси на рахунках, вона не може здійснювати відчуження майна, також можливі і інші наслідки такі як заборона на виїзд за кордон, тощо.
Адреси та контакти
Коли виникає питання як знайти людину, слід звернутися до державних реєстрів.
Адреси та телефони громадян не підлягають оприлюдненню. Але якщо особа є чи раніше була фізичною особою-підприємцем, то її контактні дані зазначаються в реєстрі підприємців.
Далеко не всі зареєстровані як ФОП, але на даний час в Україні приблизно 1,5 мільйони діючих ФОПів, що теж є достатньо великою кількістю людей. Тому, вірогідність знайти потрібні дані висока.
Висновки
Щоб перевірити людину тепер потрібно мати лише ПІБ особи, завдяки цьому можливо дізнатися чим вона володіє, чи не має боргів, дізнатися про судові справи.
Пошук за державними базами даних – це корисний інструмент, щоб забезпечити себе від небажаних контактів або для перевірки інформації про себе.