Досвід киян: заощаджувати світло ефективніше всім будинком

Автор: Оксана Тупальська
04:38 22.10.2022

Найбільше електроенергії можна заощадити не стільки обмеженнями в окремій квартирі, скільки усім під’їздом або ОСББ.

Досвід киян: заощаджувати світло ефективніше всім будинком

Про власний досвід економії розповів киянин Дмитро Литвиненко. 

“Зазвичай ми все в квартирі робимо, бо відчуваємо своєю, а МЗК ігноруємо. Встановлюємо в коридорах, тамбурах, на сходових клітках не тільки LED освітлення, але обов’язково датчики руху. Щоб світло включалось тільки тоді, коли хтось заходить. Дуже багато енергії споживають ліфти. Якщо я живу на 3 поверсі, може краще пішки ходити. Тоді, як світло пропаде, в ліфті тим більше не застрянеш. Прибудинкова територія – світло бажано теж на датчики руху ставити”, – каже Дмитро. 

Читайте також: Відключення світла у Києві: з’явився оновлений графік

Також він наводить ряд логічних рішень, які дозволяють зменшити споживання в межах квартири – як от ходити в душ зранку замість набирати ванну ввечері, вмикати пральну машину на економні 30 градусів та вимикати прилади з розетки між користуванням: “Сліп-режим – то споживання електрики. Дістаємо пристрої з розетки”.

Додатково – радить не вмикати обігрівачі поки не надто холодно в хаті, частіше розморожувати холодильник, замість пилососа прибирати віником та кип’ятити стільки води на чай, скільки плануємо випити одразу після нагрівання. 

“Пам’ятаємо, що головне для електромережі – стабільність. Якщо ми різко відмовимося від всього електричного, – буде теж руйнування системи. Задача все робити дуже плавно”, – зазначає Дмитро Литвиненко.  

Нагадаємо, у ДТЕК “Київські електромережі” запустили спрощений графік адрес відключення електроенергії. Водночас, синоптики прогнозують, що у найближчі дні погода буде такою, що електрообігрівачі в квартирах киянам будуть не надто потрібні. 

Великий Київ у Google News

підписатися