Дослідники знайшли найстарішу пивоварню у світі (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
21:20 14.02

Американські і єгипетські археологи виявили найдавнішу пивоварню в світі. Під час розкопок були знайдені вісім 20-метрових споруд з десятками керамічних чаш, де під час приготування пива підігрівали суміш зерна та води.

Дослідники знайшли найстарішу пивоварню у світі (ФОТО)

Пивоварня діяла в давньоєгипетському місті Абідос, яке розташовувалося на західному березі Нілу в більш ніж 450 кілометрах від сучасного Каїра. Про це повідомляє видання The Guardian.

Під час розкопок були знайдені вісім 20-метрових споруд з десятками керамічних чаш, де під час приготування пива підігрівали суміш зерна та води.

Фахівці датували пивоварню періодом фараона Нармера, який правив в кінці XXXI століття до нашої ери і відомий об’єднанням Верхнього і Нижнього Єгипту.

Британські археологи дізналися про її існування ще на початку XX століття, проте їм так і не вдалося її знайти. Пиво могли використовувати для ритуалів за участю фараона.

Коли у Києві почали варити пиво? Точно не відповість ніхто, бо дуже давно.

Напій зі зброджених злаків у IX столітті вживали вже майже у кожній хаті. Судячи з рецептур, то був якийсь прародич “Бірмікса” чи вермута.

Його варили на основі ячменю, пшениці й інших злаків, а смак вдосконалювали ароматичними травами, зокрема полином та квітами вереску.

Хміль у напій почали додавати пізніше.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...