Дорога електрика: що в квартирі “їсть” найбільше зайвої енергії

Автор: Любава Лисичкіна
09:19 18.08

Є пристрої, які слід відключати увечері, щоб суттєво заощадити на електроенергії.

Дорога електрика: що в квартирі “їсть” найбільше зайвої енергії Фото: ілюстративне

Сьогодні користуватися побутовими електроприладами стало дорожче, адже з  1 червня суттєво зросли тарифи на електроенергію.  Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року.  Як відомо, через систематичне руйнування енергетичної інфраструктуру України, Кабмін підвищив тариф на електроенергію відразу на 60%. Відтепер встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року.

У зв’язку з цим користуватися побутовими електроприладами також стало дорожче. Які пристрої слід відключати увечері, щоб скоротити рахунки за електроенергію, пише santeplusmag

Телевізор продовжує споживати електроенергію, навіть якщо він не використовується. Тому розумніше відключати його від розетки, особливо якщо вас немає вдома кілька днів або навіть коли ви вночі лягаєте спати. Це один із пристроїв, який споживає найбільше електроенергії — близько 77 кВтг на рік.

Комп’ютер/ноутбук.  Якщо ви думаєте, що переведення ПК у режим сну дозволить заощадити енергію, ви помиляєтесь. Фактично комп’ютер продовжує споживати електроенергію на рівні близько 38 кВтг/рік. Тому розумніше відключити його, якщо ви не плануєте його використовувати.

Сушарка. Ще один прилад, який краще відключити від розетки. На додаток, подібно до ноутбука або телевізора, сушильна машина також споживає енергію, коли знаходиться в режимі очікування. Цей побутовий прилад особливо енергомісткий: сушарка в середньому споживає близько 103 кВтг/рік.

Як відомо, про підвищення тарифів на електроенергію заговорили після наймаштабнішої російської атаки на українську енергетику. Відомо, що Центренерго втратив 100% генерації, а у ДТЕК пошкоджено 80% потужностей. 

Крім того, в Укренерго постійно закликають українців економити електроенергію в час пік.

Великий Київ у Google News

підписатися