Як повідомляють організатори, у програмі цьогорічного фестивалю «Кінобукет», що відбудеться з 16 по 18 серпня у Національному заповіднику Софія Київська у межах Bouquet Kyiv Stage відбудеться чотири допремʼєрні та премʼєрні покази.
Допремʼєрний показ стрічки «Да Вінчі» режисера Володимира Сидька
Дата: 16 серпня о 16:30
Локація: Трапезна
Документальний фільм «Да Вінчі» розповідає про життя та героїчний подвиг Дмитра Коцюбайла, українського добровольця, Героя України, командира батальйону “Вовки Да Вінчі” Збройних сил України, який загинув 7 березня 2023 року у бою за Бахмут.
Премʼєра документального фільму «Культура vs війна» режисера Кадіма Тарасова
Дата: 17 серпня о 16:30
Локація: просто неба
Фільм «Культура vs війна» демонструє правду про війну в Україні через історії знаних митців, що пішли до лав ЗСУ, та діячів культури, що займаються активною волонтерською діяльністю. Герої проєкту: Сергій Михальчук, Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Жадан, Тарас Компаніченко, гурт «Антитіла», Костянтин і Влада Ліберови, Михайло Іллєнко, Дмитро Лінартович, Євген Нищук та Ярослав Пілунський. Виробництво – Асоціація «Дивись українське!».
Допремʼєрний показ стрічки «Сопілка Перуна» режисера Євгенія Мазуренка
Дата: 17 серпня о 18:30
Локація: просто неба
Фільм, заснований на відеоматеріалах, знятих безпосередньо на бойовій позиції. “Сопілка” – це кодова назва пушки для радіопереговорів. Герої фільму – воїни-артилеристи. Різні люди у мирному житті – на війні вони знаходяться в одному обмеженому просторі на декілька сотень метрів посадки та несуть службу неначе древні жерці язичницького племені в сакральному місці і їхній вівтар – це гармата.
Показ стрічки «Глядєлов» режисерки Ксенії Кравцової
Дата: 18 серпня о 17.30
Локація: просто неба
Олександр Глядєлов — український майстер документальної чорно-білої фотографії. З початку 80-х і до сьогодні він створює неповторний літопис нашого часу. Знімаючи війни в Придністров’ї, Чечні, Азербайджані, документуючи з 2014 року російсько-українську війну, Олександр був упевнений — повномасштабний напад росії на Україну невідворотній. Оповідачами стрічки є фотографії Глядєлова та люди, що зображені на них. Мандруючи разом з фотографом від Києва і Бучі до Харкова, Одеси та Іловайська, від 1990-х до 2022, від безпритульних вуличних дітей до страшних воєн, розв’язаних росією, глядач стає співрозмовником героїв фільму. І разом із Олександром Глядєловим проходить шлях від невідворотності подій сьогодення до впевненості у перемозі добра.
16 серпня: програма програма короткометражних документальних фільмів «Захист» (початок о 19. 00)
– «Крила», 2024 рік, режисер Богдан Железняк
– «Кіра», 2023 рік, режисерка Анастасія Ободовська
– «Жива», 2023 рік, режисер Владлен Одуденко
– «Золота рибка», 2023 рік, режисерка Юлія Орленко
Стрічки демонструватимуться на майданчику «Трапезна».
Вхід на подію вільний за наявності вхідного квитка на територію музейного комплексу Софія Київська (400 грн – повний, 200 грн – пільговий).