Головуюча суддя Ольга Саландяк оголосила вирок: визнати винною Анну Колісник у вчинені кримінального правопорушення та призначити їй покарання у вигляді штрафу у 2600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 44,2 тисячі гривень, а також заборонити строком на 1 рік займати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування. Проте,у зв’язку з завершенням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності – депутатку Колісник звільнено від покарання.
Анна Колісник не приходила на судові засідання, де розглядалась її справа, а востаннє, на початку березня, коли мали оголосити щодо неї вирок, повідомила, що поїхала у відрядження, в яке її спорядив Олександр Корнієнко. Також, хоч у суді передбачена можливість брати участь у засіданні онлайн та давати свідчення шляхом інтернет-ввімкнення, Колісник передала через свого адвоката, що не планує включатися. Вже тоді прокурор попереджав, що у справі може сплинути строк давності, відтак такі дії депутатки допоможуть їй ухилитися від відповідальності.
Так і сталося – депутатка не нестиме кару за відсутність відомостей про наявне майно у декларації за 2020 рік. Сукупна вартість майна, яке мала Колісник, але не відобразила в декларації, перевищує 4,4 млн грн.
Харківська депутатка від “Слуг народу” Анна Колісник за матеріалами програми “Схеми” після парламентських виборів у 2019 році переписала частку бізнесу. Останній належав їй, а також Вадиму Слюсареву, екс-очільнику Харківської обласної митниці за часів Януковича, якого називають тіньовим куратором штабу команди Зеленського у Харківській області.
Раніше “ВК” розповідав, що Вищий антикорупційний суд визнав невинним нардепа від фракції «Слуга народу» Максима Пашковського, якого підозрювали у недекларуванні майна. Обранець списав вину на родича: казав, що довірив заповнювати декларацію своєму братові, а той не догледів орендовану депутатом квартиру в столиці.
Без кари суд відпустив депутатку Анну Скороход (“За майбутнє”), яка не вказала в декларації криптовалюту та казала, що ключ від кабінету з грішми вкрав і не віддає її чоловік. Суд визнав вину народної обраниці у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації за 2020 рік, повідомив, що ключ можна було легко відновити, однак закрив справу через те, що сплив термін давності.
Двічі передавав через свого адвоката вітання з Киргизстану народний депутат Сергій Шахов. Сказав, що настільки хворий, що не може взяти участь у засіданні шляхом відеоконференції та лікується у стаціонарі. Він проходить по справі щодо недекларування майна на суму майже 88 мільйонів гривень. Коли після ігнорування кількох засідань суду було ухвалено рішення примусово доставити Шахова, той взяв відпустку у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та поїхав закордон.
Розглядає суд і справу щодо депутата від “Слуг народу” Юрія Камельчука. Йдеться про квартиру на Печерську, яку Камельчук орендував з жовтня 2019 року. Відомостей про неї не знайшли в декларації за 2020 рік. Вартість квартири становить понад 3,6 млн гривень. Обранець казав, що давно не жив в цій хаті.
Заочно повідомили про підозру також колишньому народному депутату України Іллі Киві. Йдеться про відсутність у декларації квартири вартістю 4,2 млн грн. Він у 2019 році придбав нерухомість площею 260 кв.м. у передмісті Києва (смт. Козин), однак в декларації за 2020 рік відомостей про неї не знайшли.