“Don`t fuc with my freedom”. Під посольством Польщі мітингували за і проти абортів

16:15 26.10.2020

У понеділок, 26 жовтня, біля посольства Польщі у Києві (Ярославів Вал 12) зібрались непримиримі противники, щоб висловити своє ставлення до рішення конституційного суду цієї країни, який визнав неконституційним переривання вагітності, навіть коли у плода виявили невиліковну хворобу.

“Don`t fuc with my freedom”. Під посольством Польщі мітингували за і проти абортів
Світлодіодне освітлення

Одну акцію під посольством Польщі – на підтримку польських жінок, що протестують проти фактичної заборони абортів,  ініціювали організації FemSolution и “Феміністична ложа”.

За їхніми словами, рішення польського суду рівносильне майже повній забороні переривання вагітності в країні, тому що цим законом обґрунтовувалися приблизно 98% абортів, які були зроблені легально за останні декілька років.

Після вступу в силу рішення аборт буде дозволений в Польщі тільки в разі зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері, що становить лише близько 2% від усіх легальних абортів.

Організатори акції кажуть, що прийшли під представництво Польської республіки, щоб протистояти черговій спробі позбавити жінок прав та свобод.

Експлуатація сексуальностей, позбавлення репродуктивних прав та прав на власне тіло є насильством, що виражається через владу, продуковану патріархальним суспільством та ґнітючою державою. Тільки ми самі можемо розпоряджатися нашим тілом. Нам вирішувати, коли народжувати! І чи народжувати взагалі!  Моє тіло – моє діло!” – зазначають організатори.

У заході взяли участь кілька десятків активістів – вони тримали плакати з надписами “Матки встають з колін”, “Don`t fuc with my freedom” (“Не трахайте мою свободу”),  “My body – my choice” (“Моє тіло – мій вибір”) тощо і скандували “Права жінок – права людини!”

Другу акцію організували так звані традиціоналісти із руху “Традиції і порядок”, що виступають за заборону абортів – під посольство Польщі вони прийшли, щоб підтримати це нововведення. Свій захід вони назвали “Польще, тримай удар”, і кажуть, завдяки рішенню конституційного суду “життя у Польщі тріумфувало”.

Правоохоронці розвели протестувальників-антагоністів по обидва боки вулиці і провели на найближчу станцію метро. Якщо не враховувати взаємних образ, загалом подвійна акція пройшла спокійно – обійшлось без провокацій.

Нагадаємо, під посольством Польщі сьогодні неспокійно з самого ранку – у першій половині дня активістка Femen оголилася біля посольства, а на її тілі були написані гасла: “My body is my choise” ( “Моє тіло – мій вибір”), а також “Siostry do broni” (“Сестри, до зброї”) – заклик до польських жінок виступити у всеозброєнні проти варварських середньовічних законів. В руках активістка тримала вішалку – символ незаконних абортів.

Великий Київ у Google News

підписатися