Як зазначається на сайті Київради, найбільше коштів місто спрямує на освіту, транспорт та дорожнє господарство, охорону здоров’я, житлово-комунальне господарство, соціальний захист.
До бюджету міста Києва планується отримати доходів у сумі 69 мільярда гривень, у тому числі субвенції та дотація з державного бюджету 8,9 мільярда гривень. Доходи загального фонду бюджету міста (без врахування трансфертів із державного бюджету) заплановані в сумі 62,5 мільярда гривень, що на 2,3 мільярда гривень більше планових показників 2021 року.
Основні джерела фінансування у 2022 році: податок на прибуток фізичних осіб – 30,6 мільярда гривень; єдиний податок – 9 мільярдів гривень; податок на майно – 7,2 мільярда гривень; податок на прибуток підприємств – 5,8 мільярда гривень.
Згідно з документом, видатки складають 67 мільярдів гривень. У тому числі видатки загального фонду становлять 49,038 мільярда гривень та видатки спеціального фонду – 18,04 мільярда гривень.
Безпрецедентну цифру закладають на наступний рік на розвиток освіти в столиці – 26,4 мільярда гривень, це понад 39% видатків бюджету.
На транспорт, дорожнє господарство та зв’язок планують спрямувати 12,9 мільярда гривень.
На галузь культури і мистецтва передбачено 1,5 мільярда гривень.
На фізичну культуру та спорт – 1,4 мільярда гривень.
Галузь ЖКГ, соціальний захист та охорона здоров’я будуть фінансуватися приблизно на однаковому рівні – понад 8% видатків столичного бюджету. Зокрема у галузі ЖКГ заплановано видатки на Комплексну цільову програму з підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки та Комплексну цільову програму екологічного благополуччя міста Києва.
Мінімальна заробітна плата в кошторисі міста на 2022 рік закладена в обсязі – 6,7 тис. грн, середня заробітна плата – 23 029 грн.
Нагадаємо, Київрада зібралась на друге за тиждень засідання: онлайн-трансляція.