До яких країн і з якими документами можуть їхати українці у цьому сезоні

Автор: Леся Москаленко
17:25 28.08

Улюблені напрямки українців: Туреччина, Хорватія, Греція і цього разу не підвели, справно і без надто суворих правил приймають спраглих до моря гостей з Україні. Завдяки прямим перельотам відкриттям цього сезону стала Мадейра. Ще одна колоритна і відносно недорога (у порівнянні з іншою екзотикою) новинка – острів Занзібар у Танзанії, куди з Києва також стартували прямі авіарейси.

До яких країн і з якими документами можуть їхати українці у цьому сезоні

У вересні українці ще проводитимуть оксамитовий сезон у Греції та Туреччині, а з жовтня-листопада актуальним стане Єгипет і традиційно зростатиме інтерес до Європи з її розмаїттям туристичних атракцій, гірськолижних та термальних курортів. Більшість із країн Західної Європи всю першу половину літа були закритими для наших громадян, а у середині липня, після того, як Рада ЄС порекомендувала відкривати Україні в’їзд до країн ЄС, «залізна завіса ковіду» поступово почала падати, а безвіз – відновлюватися. 20-го серпня Єврокомісія офіційно визнала наші Covid-сертифікати. Та попри це, остаточне рішення, кому та на яких умовах відкрити свої кордони і чи відкривати їх узагалі, кожна країна вирішує для себе сама. Умови і правила змінюються дуже швидко, тож плануючи подорож, потрібно стежити за змінами.

 “Великий Київ” розбирався, які країни зараз є найпростішими для в’їзду, а які досі вимагають купу папірців або навіть самоізоляцію по приїзду.

Ні тестів, ні сертифікатів

На сьогоднішній день найпростіші умови в’їзду нашим громадянам пропонують Бельгія, Іспанія та Естонія.

Тут у вас не запитають ані про вакцинацію ані про негативний результат тесту. Все, що треба зробити напередодні поїздки – заповнити спеціальну форму онлайн. Цю реєстраційну форму у різних варіантах вимагають практично всі країни, незалежно від того, чи вимагають вони тести або сертифікати. ЇЇ можна знайти на сайтах країн, відсилають до неї і авіакомпанії та турфірми.

 Лише негативні тести

Список країн Європи, куди нас пускають з негативними тестами на Covid-19 чималий. З тестами українці можуть подорожувати до Греції, Данії, Кіпру, Латвії, Німеччини, Люксембургу, Нідерландів, Португалії, Сербії, Словенії, Угорщини, Франції, Чорногорії, Швейцарії, Швеції. Більшість із цих країн приймають негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше, аніж за 72 години до прибуття а також тест на антиген. Всі вони, як правило, приймають і сертифікати про повну вакцинацію, за умови, що з моменту другої вакцинації минуло не менше чотирнадцяти діб. 

Аэропорт Борисполь турист пассажир

 

 

Нюанси, які треба знати, щоб не зіпсувати собі відпустку

Повністю вакцинованих українців із Covid-сертифікатами приймають Австрія, Словаччина, Фінляндія, Мальта та Чехія.

Але правила змінюються щомісяця. Тому, плануючи мандрівку, потрібно дуже уважно прочитати останні зміни до правил, там можуть виявитися нюанси, які по прильоту переростуть у зіпсовану відпустку.

Ось, наприклад, Італія. Туди можна приїхати з негативним ПЛР-тестом чи тестом на антиген і заповненою санітарною довідкою, але потім потім потрібно 5 днів дотримуватися самоізоляції. Після цього – робиш повторний тест на Covid-19 і якщо він негативний, ідеш насолоджуватися італійськими красотами.

Або Ісландія. Міністерство охорони здоров’я цього прекрасного острова вважає, що повністю вакциновані гості також можуть привезти вірус і тому Ісландія вимагає і сертифікат про вакцинацію і негативний тест. Якщо все це є – їдь, дивись вулкани, льодовики і водоспади. Якщо ж документу про повну вакцинацію немає, тоді потрібен негативний тест, 5 днів самоізоляції, знову тест і, нарешті,  свобода!

Грузія, Єгипет і далека екзотика

Грузія для перетину кордону вимагає документ про повну вакцинацію, якщо ж ви не вакциновані, тоді потрібно надати негативний ПЛР-тест, а після трьох днів самоізоляції здати ще один.

Єгипет чекає українських гостей із сертифікатами щеплення або негативним ПЛР-тестом. Виняток складають туристи, які упродовж останніх 14 днів побували в країнах з високим поширенням мутованих штамів вірусу (Індія, Шрі-Ланка, Бразилія, інші країни Латинської Америки, Пакистан). Їм потрібно надати сертифікати про вакцинацію і пройти швидкий тест після прибуття до Єгипту.

Сейшельські острови також відкриті для українців без ізоляції. Щоправда, за умови повної вакцинації та негативного ПЛР-тесту. Такі ж правила для подорожей на Мальдиви. Всі без винятку туристи, в тому числі і вакциновані, повинні мати негативний ПЛР-тест і заповнену реєстраційну форму.

Українці вже давно можуть вільно подорожувати до США. При собі потрібно мати негативний ПЛР-тест, в тому числі і вакцинованим мандрівникам. Однак, кожен штат США встановлює власні правила, тому на етапі планування подорожі потрібно уточнювати правила обраного штату. В одному штаті для вільного пересування достатньо тесту, в іншому вас можуть відправити на самоізоляцію, по завершенню якої треба буде здати ще один тест.

Великий Київ у Google News

підписатися