До України вперше прибув оригінал Конституції Пилипа Орлика (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
15:27 13.08

До України з нагоди 30-ї річниці Незалежності вперше прибув оригінал латиномовної Конституції Пилипа Орлика, на який всі так чекали.

До України вперше прибув оригінал Конституції Пилипа Орлика (ФОТО)

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Чому документ такий унікальний?

Це перша в світі Конституція, що визначала основи державного устрою, форми правління і в якій окреслювались державні кордони. У ній вже тоді йшлося про цілісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою.

Латиномовна конституція буде представлена на шведській виставці «Раритети Української козацької держави – Гетьманщини XVII- XVIII ст.» у Софії Київській.

Також на експозиції ще 3 старовинних предмети тих часів. Булава гетьмана Пилипа Орлика з Міської бібліотеки Лінчопінга. І ті, що зберігаються в Україні:

  • Мощехранительниця – знак Гідності Голови Української Держави, або Клейнод Гетьмана Івана Мазепи.
  • Два оригінали універсалів гетьмана Івана Мазепи.

Побачити історичні експонати зможе кожен, вже з 16 серпня.

Нагадаємо, раніше МЗС звернулося до Швеції з проханням надати у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.

Як повідомлялося, в межах відзначення 30-річчя незалежності України відбудеться понад 150 святкових заходів по всій країні. Очікуються парад, дрон-шоу, концерт Андреа Бочеллі та ін.

Великий Київ у Google News

підписатися