Цього місяця разом із гідом Музею Майдану Вікторією Бойко можна відвідати ключові місця Революції Гідності в середмісті столиці та відкриьт для себе цікаві факти щодо боротьби українців за свободу.
Учасникам пропонують два маршрути у будні та вихідні, інформує “Вечірній Київ”.
4 та 11 листопада (субота) — екскурсія «Місцями Революції Гідності. Хроніка подій»
Відвідувачі побувають у ключових місцях Революції Гідності, дізнаються про те, як після перших спроб силової «зачистки» Майдану протестувальники рятувалися в Михайлівському соборі, пройдуть їхнім шляхом до майдану Незалежності та Хрещатика — епіцентру протесту, що тривав 94 дні.
У Будинку профспілок, де нині розмістився Інфоцентр Музею Майдану, можна побачити оригінальні речі майданівців. Під час подій тут діяли Штаб національного спротиву, координаційний та інформаційний центри.
Завершиться маршрут на алеї, де разом згадають історії Героїв Небесної Сотні та на знак пам’яті про них ударять у Дзвін Гідності.
Початок об 11:00
Збір на Михайлівській площі (біля банера про Героїв Небесної Сотні)
Локації маршруту: Михайлівська площа — Михайлівський собор — майдан Незалежності — Будинок профспілок — вулиця Хрещатик — алея Героїв Небесної Сотні — Дзвін Гідності.
9 та 23 листопада (четвер) — «Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану»
Учасникам розкажуть про ініціативи Майдану, що створювали й розвивали протестувальники, — як виникла Медична служба Майдану, чим займалися сотні Самооборони, як функціонували Бібліотека Майдану та Відкритий університет. Ви зможете побувати у місцях, де діяли «Мистецький Барбакан» і Пошта Майдану, а ще, як на вулиці Михайла Грушевського з’явилися «Ікони революції».
Під час екскурсії розкажуть історії про те, як протестувальники облаштовували життя наметового містечка, де споруджували барикади та як там захищалися.
У Будинку профспілок, в якому під час революційних подій були Штаб національного спротиву, Медслужба Майдану, координаційний та інформаційний центри, можна побачити оригінальні речі майданівців.
Початок о 17:00
Збір біля будівлі КМДА (вулиця Хрещатик, 36)
Локації маршруту: Київська міська державна адміністрація — вулиця Хрещатик — майдан Незалежності — Будинок профспілок — Європейська площа — вулиця Михайла Грушевського та графіті «Ікони революції».
Щоб взяти участь в екскурсії, достатньо обрати день і маршрут та зареєструватися
Кожна екскурсія триває близько двох годин.
Відвідування заходів Музею Майдану є безкоштовним.
Нагадаємо, науковці підготували авторські екскурсії найцікавішими куточками Софії Київської.