Військові небезпечні – каже дівчина на ресепшені хостелу Hostel Vshokoladi у Києві. Тому на моє прохання дати мені разом з двома поважними офіцерами в однострої пообідати в закладі нам відмовляють. На прохання дати телефон керівника також відмова і самовпевненість. Це особиста позиція чи власників, цікаво? – ділиться Дмитро Плетенчук.
Він додав, що мав право їсти в закладі, бо винаймав там номер. Тому на правах відвідувача і прийшов перекусити. Згадав також і про причини, чому працівники ресторану можуть остерігатися військових – адже є люди, які повертаються з фронту з глибокими емоційними травмами. Проте і це не вважає причиною, аби зачиняти двері під час війни перед тими, хто боронить незалежність краю.
Частина яка не хоче розуміти, що їм жити разом з нами і це вони будуть адаптуватися під ветеранів, а не навпаки. Тим більше ми не обирали цю війну. Я вже не кажу про елементарну повагу. Я завжди намагаюся тримати себе в руках, бо мій ПТСР – це лайт версія того, через що пройшли штурмовики. Але у хлопців звісно може виникнути купа питань на кшталт “чи варто було їх захищати”, – зазначає Плетенчук.
Представниця Hostel Vshokoladi у коментарі УП.Життя згодом сказала, що з військовими уже порозумілися:
Ситуація вирішена, вибачення принесли, висновки ми зробили”.
Новина про подію викликала хвилю обурення у користувачів соцмереж. Писали і що з ТЦК офіцерів переплутали, і що персонал закладу міг російських іскандерів боятися, що летітимуть за наводкою на офіцерів, і про те, що не кожен знає, як розмовляти з військовими. Водночас, чимало зазначають, що заклади харчування не повинні забороняти вхід для військових, бо чим вони тоді кращі за росіян, які атакують Україну.
Раніше “ВК” розповідав про інцидент, коли у Києві військового вигнали з маршрутки. А співробітники Укрзалізниці пояснювалися і вибачалися через відео, де можна було побачити, як військовий лежав у тамбурі пасажирського вагона з собакою.