Про це пише Defense Express.
Ударна хвиля після вибуху викликає рух термобаричної суміші, яка взаємодіє з повітрям та сама з собою з утворенням “вогняної хмари” температурою 2400-2600 °C.
Термобаричний боєприпас є максимально ефективним у замкненому просторі, оскільки така “хмара” може охопити декілька приміщень, і укритися від неї значно складніше. Саме тому Росія використовує “шахеди” з такою бойовою частиною для атак по містах, насамперед по Києву, з метою вбивства цивільного населення.
У тих випадках, коли неможливо перейти в укриття, експерти радять до правила “двох стін” додати ще одне – зачиняти міжкімнатні двері. Це дозволить певною мірою зменшити поширення термобаричної суміші по всій квартирі.
Правило «двох стін». Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій.
“ВК” писав про те, що ховатися від небезпек, які викликають надшвидкісні балістичні ракети краще вдома за кількома стінами, а не бігти вулицею в укриття. У цьому переконаний киянин, доктор фізико-математичних наук Максим Стріха. Адже, як показує досвід, перші вибухи чути за лічені хвилини після оголошення повітряної тривоги – тому залишаються надто мало часу, аби добігти вулицею в укриття.