До “обмінного фонду” російських окупантів потрапили близько 200 мешканців Київщини

Автор: Володимир Хлєбников
12:53 26.04

Російські окупанти вивезли до РФ близько 200 людей, затриманих у населених пунктах на півночі Київської області, зокрема в Катюжанці, Димері та Козаровичах.

До “обмінного фонду” російських окупантів потрапили близько 200 мешканців Київщини

Про це йдеться у розслідуванні Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ).

Правозахисникам вдалося поговорити з колишніми заручниками. Одного з них, волонтера «Червоного хреста» Володимира Хропуна, звільнили у результаті обміну. Завдяки цьому вдалося відновити весь шлях – від викрадення до утримання на території країни-агресорки.

Викрадаючи цивільних, російські загарбники поповнювали так званий “обмінний фонд” для того, аби повернути своїх військових, які потрапили до полону в Україні. Відомо, що українців вивозили до Брянської, Курської, Бєлгородської та Ростовської областей.

Читайте також: Викрали, катували, а потім стратили. На Київщині знайдено масове поховання жертв окупантів

Колишній заручник також розповів, що викрадених українців били, деяких катували електричним струмом під час допитів. У всіх затриманих взяли відбитки пальців та кров на аналіз. Жодних рішень суду та пояснень, який статус вони мають у Росії, українці не отримали. Їх змушували підписувати документи з закритими очима.

Володимира Хропуна звільнили 9 квітня, коли відбувся обмін між Україною та Росією. Разом з ним додому відправилися 14 цивільних та 12 військових.

В середині квітня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що понад 144 тисячі українських дітей примусово вивезли до РФ або ОРДЛО.

Читайте також: Росіяни влаштували мовний геноцид українським дітям, яких силоміць вивезли з Донбасу

Великий Київ у Google News

підписатися