Про це інформує Telegram-канал “Оперативний ЗСУ”.
“Ці гранатомети показали себе з найкращого боку у боях з окупантами. Дірку від бублика отримаєте, а не Київ!”, – написав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Гранатометів NLAW – найкращих у світі гранатометів для бою в місті, які не мають аналогів у Росії.
Його переваги – це цілий комплекс, пише Ліга:
1. NLAW – це Джавелін для коротких дистанцій, який вражає ціль за технологією “вистрілив і забув”. Оператор дивиться в комп’ютеризований приціл Trijicon TA41 NLAW 2.5×20, позначає ціль, чекає захоплення і тисне на спуск, а розрахунок випередження, траєкторію польоту, поправки на вітер приціл програмує сам. Приціл оптичний, лазерного далекоміра немає, і система виявлення опромінення гранатометника не виявить.
2. Мінімальний час реакції. Згідно з даними на сайті розробника Saab з моменту ввімкнення до моменту захоплення цілі та пуску достатньо максимум до 5 секунд.
3. Гранатомет для стрільби саме із закритих приміщень, з укриття, з верхніх поверхів будівель або підвалу. Це важлива відмінність від звичайних радянських та російських гранатометів. Реактивний струмінь не завдасть шкоди оператору, який зможе вибирати надійні укриття в закритих приміщеннях, стріляти навіть якщо підлога або стеля розташовані близько, що має важливе значення для боїв у місті. Гранатомет одноразовий – це дозволяє оптимізувати вагу – 12,5 кг, з ним можна швидко пересуватися.
4. Максимальна дальність прицільної стрільби – для старих модифікацій 600 метрів, для нових – 800 метрів. Точність – майже 100%. Мінімальна дальність пуску – 20 метрів.
5. У гранатомета два режими стрільби. Для ураження танків вмикається режим атаки зверху – ракета пролетить за метр над точкою прицілювання, заряд здетонує, щоб вразити танк зверху. Як стверджує виробник, бойова частина проб’є 500 мм броні. А для ураження легкоброньованих цілей або стін будівлі вмикається режим прямої атаки. І тоді бойова частина здетонує миттєво під час контакту.
6. NLAW має термін придатності 20 років, жодних регламентних робіт не потрібно, приціл закріплений жорстко. Підготовка проста, зброя нескладна.
7. NLAW – це не видатковий засіб типу РПГ-26 – це дорога зброя для ближнього бою. Це засіб якісного посилення для професійно підготовленої легкої піхоти, яка веде бій у місті. Британське Міноборони надало Україні свою найкращу зброю для контактних міських боїв. Довіряти таку унікальну та дорогу систему можна лише операторам з відмінним тактичним мисленням у складі добре підготовлених підрозділів, щоб точно розуміти, куди та коли варто стріляти такою ракетою.
До слова, на Київщині ЗСУ знищили штурмовий літак окупантів разом із пілотом (ФОТО).