До кого черга не дійшла, заплатять втридорога: споживачів комуналки зобов’язали негайно повірити лічильники води та світла

Автор: Оксана Тупальська
14:34 05.10.2023

Споживачі холодної та гарячої води, а також світла змушені платити за комірне вдвічі, а то і втричі більше через черги на повірки. Останні виникли внаслідок рішення уряду, відповідно до якого повернули повірки після понад року перерви. Підтвердження справності споживачі мали здійснити ще до 7 липня 2023 року, проте лічильники місяцями лежать в контролерів, тим часом власники квартир мусять переплачувати.

До кого черга не дійшла, заплатять втридорога: споживачів комуналки зобов’язали негайно повірити лічильники води та світла
Світлодіодне освітлення

До «Київтеплоенерго» кияни здали на повірку 130 тисяч лічильників. З них від середини літа контроль виконали лише для 30 тисяч. Решта – лежать на підприємстві, а їх власники тим часом переплачують за отримані послуги.

Понад рік повірки майже не виконували

Проблема виникла після повернення урядом вимоги негайної повірки пристроїв, термін експлуатації яких понад 4 роки. У квітні 2022 року у зв’язку з наслідками воєнного стану Кабмін дозволив не повіряти лічильники. А під кінець опалювального сезону 2023 року обов’язкову повірку повернули.

Таким чином, у споживачів столиці назбирались прилади, які могли б повірятися з лютого 2022 до весни-літа 2023 року. Це чимала кількість. А підприємства не справляються з такою кількістю споживачів, що звертаються тепер уже невідкладно.

«Якщо людина не провела повірку лічильника, вона буде сплачувати не за фактичне споживання по лічильнику, а по формулі. Яка вдвічі або втричі більше фактичного споживання», – пояснює причину ажіотажу голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Річну норму повірок виконати за місяць?

Тепер компанії по всій Україні подають звернення до Кабінету міністрів з проханням продовжити строки перевірки лічильників – це і їм спростить роботу, і споживачів захистить від надмірних витрат.

«З моменту публікації та набуття чинності  до завершення терміну дій відповідно по постанови запас по часу був місяць», – скаржиться директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Енергетик нагадує, що окрім 100 тисяч не повірених за рік лічильників, які зараз чекають у черзі, надходить строк контролю наступних приладів – 4-річний термін придатності яких спливає влітку та восени 2023 року.

Про черги звітує і головний інженер розрахункового департаменту «Київводоканалу» Євген Шкадро:

«Не повірених холодних 160 тисяч орієнтовно холодного водопостачання і орієнтовно 140 тисяч приладів гарячого водопостачання. Тобто орієнтовно десь 300 тисяч лічильників у місті Києві зараз потребують повірки».

Попри численні звернення від комунальників та профільних асоціацій, заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів заявляє, що змін до постанови не передбачається.

«Кожні 4 роки, відповідно до наказу вони мають проводити ці повірочні роботи».

А як бути тим, хто виїхав з міста через війну?

У «Київводоканалі» пропонують людям, які після повномасштабного вторгнення з метою власної безпеки виїхали з міста та не можуть повірити лічильники, подавати звернення письмово листом або онлайн через Фейсбук, Вайбер або Телеграм-бот з проханням не виконувати нарахування комірного. До заяви слід надати документи, які підтверджують, що власники квартири перебувають у іншому населеному пункті або за межами країни та не проживають за вказаною адресою.

«В такому випадку товариство з кожним споживачем працює індивідуально і зупиняє нарахування», – запевнив головний інженер розрахункового департаменту «Київводоканалу» Євген Шкадро.

Кому зв’язатися з постачальниками ні онлайн, ні шляхом листування не вдалося, можна буде здійснити перерахунок витрат після повернення додому. Однак не більше як за один рік, що минув.

 «Споживач подає нам сертифікати про походження повірки лічильником і актуальні показники у відповідності до кожного лічильника, ці перерахунки нами виконуються в автоматичному режимі за наявності усіх необхідних даних», – каже директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Нагадаємо, Київрада на засіданні планує ухвалити звернення до Уряду щодо погашення заборгованості держави перед столицею по компенсації різниці в тарифах на тепло і водопостачання, яка на сьогодні становить 6,8 мільярда гривень. Борг перед містом може зірвати початок опалювального сезону. 

Великий Київ у Google News

підписатися