До дня народження Бандери: Києвом пройшла смолоскипна хода (ФОТОРЕПОРТАЖ)

21:44 01.01.2022

Сьогодні ввечері, 1 січня, в Києві тисячі людей вийшли на щорічну смолоскипну ходу з нагоди 113-ї річниці від дня народження політичного діяча Степана Бандери, який вважається символом українського опору.

До дня народження Бандери: Києвом пройшла смолоскипна хода (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, традиційний марш честі, гідності та свободи стартував о 17:00 від парку імені Шевченка та попрямував по Хрещатику до Майдана Незалежності.

Учасники ходи озброївшись запаленими факелами, а також прапорами, плакатами, портретами Степана Бандери, колоною йшли центральними вулицями столиці, скандуючи “Степанові Бандері Тричі: слава, слава слава”, “Наша земля – наші герої”, “Слава Україні – Героям Слава!” та ін.

Хтось прийшов на марш з козацькою шашкою.

А хтось зі своїм домашнім улюбленцем.

Були на марші і дітлахи:

Після Майдану учасники ходи пішли на Інститутську, де розгорнули банер та запалили фаєра на містку і під ним.

Смолоскипна хода на честь дня народження Степана Бандери завершилася під стінами Офісу президента. Також учасники акції провели молебен.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів (Івано-Франківська область). Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Зарубіжні частини ОУН в 1946 -1959 роках. 30 червня 1941 ОУН (б) проголосила Акт відновлення Української Держави. А 5 липня Бандера потрапив в Кракові під домашній арешт через відмову відкликати цей документ.

Надалі був в’язнем тюрми в Берліні, звідти потрапив до концтабору «Заксенхаузен», де провів в одиночній камері чотири роки. У 1944 році Бандера був звільнений гітлерівцями і продовжив свою діяльність в ОУН. У 1954 році Бандера разом із сім’єю переїхав до Мюнхена, де проживав під паспортом на ім’я Штефан Попель. 15 жовтня 1959 року він був убитий радянським агентом КДБ Богданом Сташинським.

Великий Київ у Google News

підписатися