До Берковецького цвинтаря прилягатиме меморіальний парк, де ховатимуть полеглих воїнів, — Скорик

Автор: Любава Лисичкіна
22:40 08.08

Як повідомляється, Олександр Скорик, ветеран, який пройшов «Азовсталь», вже чотири місяці працює заступником директора «Спецкомбінату» — державного комунального підприємства, що…
Читать дальше

До Берковецького цвинтаря прилягатиме меморіальний парк, де ховатимуть полеглих воїнів, — Скорик

Як повідомляється, Олександр Скорик, ветеран, який пройшов «Азовсталь», вже чотири місяці працює заступником директора «Спецкомбінату» — державного комунального підприємства, що надає ритуальні послуги. Цю посаду створили, щоб військовими похованнями в столиці займався саме військовий.

Під опікою ветерана 27 цвинтарів. 

Олександр уже має план меморіального парку, який прилягатиме до Берковецького цвинтаря. Нині землю виводять з комунальної власності. Поховання будуть там, а не за парканом, як раніше.

«Більшість з 27 цвинтарів Києва закриті, на них не ховають, — пояснює Скорик. — Є напівзакриті, де можна докласти труну чи урну до могили родичів. А з відкритих кладовищ найбільше Лісове, там є 800-метрова алея захисників. Їх кладуть по восьмеро в ряд. Колись і там місце закінчиться. Тому я хочу, щоб у нас був меморіальний парк з плитами на траві. Люди їхатимуть на роботу, діти гратимуться, а ці могили нагадуватимуть про страшну ціну, яку українцям довелося заплатити за незалежність».

За його словами, більшість батьків погоджуються на стандартизовані надгробки:

«Якщо їхній син одягнув форму, був військовим і захищав цю країну, він має й після смерті бути однострійним з усіма військовими. Його слід ховати як воїна, щоб у майбутньому було зрозуміло, чия це могила. Щоб шанували і її, і пам’ять про героя. Усе з часом забувається. Помруть рідні, та майбутнє покоління знатиме, що це військові, які загинули за них».

До слова,  у пораненого актора-захисника шахраї видурили з карти майже 300 тис гривень для операції.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин