До 30-річчя Незалежності. Нацбанк випустив 4 пам’ятні монети (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
11:55 10.08.2021

Національний банк до 30-річчя Незалежності України вводить в обіг чотири пам’ятні монети серії “Відродження української державності” та нову інвестиційну монету “30 років Незалежності України”.

До 30-річчя Незалежності. Нацбанк випустив 4 пам’ятні монети (ФОТО)

Про це під час презентації монет на монетному дворі Нацбанку заявив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

 

За його словами, в нових монетах Нацбанк намагався зобразити всю палітру національних символів і з’єднати їх з сучасними новаціями та технологіями карбування.

Варто відзначити, що перша з монет – номіналом 5 грн з нейзильберу (тираж 50000 штук) – вводиться в обіг вже відсьогодні, а інші монети будуть введені в обіг з 17 серпня. Реальна вартість цієї монети становить 71 грн.

З інших пам’ятних найдорожчою є золота монета вагою 62 грами (дві унції) номіналом 250 грн – близько 140 тис.грн. Вона буде 1/5.

Читайте також: Виплакали: НБУ змінить дизайн нових монет в 1 і 2 грн через скарги українців

Що стосується інвестиційної монети, то вона буде вироблятися зі срібла (номінал – 1 грн) в кількості 15000 штук. Її маса складе 31 грам, а приблизна вартість – 1846 грн.

Остаточна ціна монет з дорогоцінних металів буде залежати від вартості срібла або золота в день покупки. Купити монети можна на сайті НБУ або у відділеннях банків-дистриб’юторів.

Нагадаємо, ще Національний банк України випустив пам’ятну монету на честь повернення рідкісних диких коней Пржевальського до Чорнобильської зони відчуження.

Великий Київ у Google News

підписатися