До 2050 року вага пластику перевищить вагу всієї риби в океанах – EIA

13:37 24.01.2022

У доповіді Агентства екологічних досліджень експерти попереджають людство про “надзвичайну ситуацію на планеті” від забруднення пластиком.

До 2050 року вага пластику перевищить вагу всієї риби в океанах – EIA
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Асоціація Управління Відходами у Facebook.

У світі вже виробили 10 млрд тонн пластику, з яких вже близько 6 млрд тонн потрапили на звалища, у річки, моря та океани,

EIA закликало країни всього світу приєднатися до договору ООН і взяти на себе юридично закріплені зобов’язання боротися з пластиковими відходами.

За словами експертів, пластикова криза стрімко посилюється, а уряди не звертають на неї достатньо уваги. До 2025 року в океанах буде приблизно 250 млн тонн пластику, а до 2040 — майже 700 млн тонн, до 2050 року вага пластику, ймовірно, перевищить вагу всієї риби в океанах.

“Забруднення довкілля пластиком безпосередньо шкодить здоров’ю, призводить до втрати біорізноманіття, посилює зміну клімату та створює ризики великомасштабних шкідливих змін навколишнього середовища”, – йдеться у доповіді.

Відсутність міжнародних угод щодо боротьби із забрудненням пластиком може обернутися катастрофою.

Пластик забруднює довкілля на всіх етапах свого життєвого циклу.

Окрім явного забруднення пластиковими предметами є ще й невидиме забруднення води, повітря та ґрунту мікропластиком. Звідти він потрапляє в живі організми. Наприклад, в філе однієї сардини міститься приблизно 30 мг мікропластику – це як рисове зерно.

Великий Київ у Google News

підписатися