До 16 березня продовжено дію фантастично цікавої виставки «Марія Примаченко. Невідоме»

Мова йде про виставку та першу віртуальну галерею творів видатної художниці, які користуються надзвичайною популярністю.

Головна мета проєкту – за допомогою новітніх технологій зробити доступнішими твори видатної художниці, якою захоплюється весь світ, викликати зацікавленість та прищепити любов до її творчості у наймолодших гостей музею.

Над втіленням цієї ідеї довгий час працювала ціла команда фахівців музею, eMuseum та Imersum.

Музей вперше експонує близько 60 невідомих авторських робіт народної художниці України Марії Примаченко з унікальної збірки музею, створені протягом 1935-1937 років під час навчання у Школі народних майстрів народного мистецтва та роботи в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва.

Серед виставкових експонатів представлені також справжні раритети творчого доробку народної художниці – керамічні твори, які були цікавим експериментом під час її роботи в майстернях.

Особливо цікавим акцентом на виставці є рідкісні роботи Марії Примаченко – чотири ескізи обкладинок дитячих книг Михайла Стельмаха та ескіз обкладинки книги для малюків «Товче баба мак», в якій художниця переповіла приповідку-забавлянку з власних дитячих спогадів та проілюструвала її.

Мистецькою мандрівкою у невідомий світ Марії Примаченко можна назвати віртуальну галерею, яка працює на виставці. За допомогою VR-окулярів можна побачити 72 невідомих роботи з двох альбомів художниці 1940-х років. Раніше альбоми були лише виставковими експонатами, а нині стало можливим не тільки зазирнути всередину, але розглянути малюнки в деталях та навіть пройти інтерактивний квест.

До слова, авторські роботи Марії Примаченко більш пізнього періоду – «Маківки у жовтій вазі» (1965 р.), «Пава на хмелю» (1965 р.), «Білі шавлії у вазі» (1965 р.), «Цей звір горобців ловив» (1983 р.) представлені на виставці «70: вчора, сьогодні, завтра», яка працюватиме до 9 березня.

Виставка триває у Національному музеї декоративного мистецтва України.