Про це повідомляє Національна спілка кінематографістів України.
Свято відбудеться у п’ятницю, 13 вересня, на території Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.
Програма свята:
- 13:00 – Марафон молодого студентського кіно.
- 14:00 – Урочисте відкриття нового памʼятника Олександру Довженку біля центрального входу в кіностудію.
- 15:00 – гості матимуть можливість відвідати знімальний майданчик зі сценами з каскадерськими трюками, познайомитися з роботою гримерів, каскадерів, костюмерів.
- 18:00 – запалює гурт “Хуртовина”.
- 19:00-19:40 – музична інтрига від Schmalgauzen, які будуть грати свою театрально-музичну виставу для гостей кіностудії.
Вечір триватиме до 22:00.
Протягом усього дня на гостей чекають:
1. Покази фільмів Олександра Довженка: “Земля”, “Ягідка кохання”, “Звенигора” в живому музичному супроводі; хронікально-документальний фільм: щоденники Олександра Довженка читає Микола Вінграновський.
2. Екскурсії на території Кіностудії нон-стоп: відвідування музею Олександра Довженка, цеху ретро-автомобілів, костюмерного та гримерного цехів, нової виставкової експозиції, підготовленої до 130-річчя з дня народження Олександра Довженка, та галереї.
3. Постійно діючі розважальні локації (фото зони, фут корти, книжковий ярмарок тощо).
Свято відбудеться за будь-якої погоди та попри всі вирогідні обставини, тому що найближче укриття поруч, але ми сподіваємось, що ця локація нам не знадобиться. Нехай сьогодні кожен фільм, кожна історія і кожен кадр стануть свідченням незламного духу українського народу і нагадуванням, що культура на часі”, – додали організатори.
- Коли: 13 вересня;
- Де: Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, Берестейський проспект, 44.
- Вхід вільний (без вікових обмежень).
Читайте також: НБУ випустив пам’ятну монету до сторіччя Сергія Параджанова
Нагадаємо, стрічка Олександра Довженка “Земля” потрапила до п’ятірки шедеврів світового кіно ЮНЕСКО. За неї італійські кінематографісти назвали Довженка “Гомером кіно”, а легенда світового кіно Чарлі Чаплін заявив, що слов’янство поки що дало світові в кінематографії одного митця — мислителя і поета Олександра Довженка.