Для ремонту Хаммерів на фронті придбано мобільні ремонтні станції на 2,148 мільйона євро

Автор: Любава Лисичкіна
00:35 01.07

Уявити сучасну війну без позашляховика майже неможливо. І однією з головних платформ тут безперечно є Хаммер — HMMWV. В умовах війни навіть ця перевірена часом техніка виходить з ладу, потрапляє під обстріли й потребує як поточного, так і капітального ремонту.

Для ремонту Хаммерів на фронті придбано мобільні ремонтні станції на 2,148 мільйона євро
Про новий масштабний проєкт повідомили у Повернись живим.
 
Кілька сотень Хаммер — HMMWV  Україні передавали у рамках МТД від США: броньовані та тентовані модифікації закривали потребу цілих підроздлів Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ та Морської піхоти. В умовах війни  техніка потребує ремонту, який в українському війську здійснює невелика, але фахова команда професіоналів, що знає про Humvee все.
 
Та робота цієї команди дуже часто обмежена логістикою, адже для більш серйозного ремонту пошкоджений чи зламаний позашляховик потрібно тягнути сотні кілометрів до місця, де є всі умови та інструменти, щоб повернути Хаммер до життя. Це величезна витрата ресурсу, пального та найважливіше — часу, якого зараз не вистачає, адже без готової до бою машини під загрозою не тільки успішне виконання бойового завдання, а й життя наших захисників.
 
«Повернись живим» точково вже допомагав вирішити цю проблему: кілька років тому ми дообладнали дві спеціальні автівки для майстрів по HMMWV, завдяки чому обслуговування та відновлення американської техніки проводили прямо на передовій. Втім минув час, і ці машини вже морально застаріли, як і наявні у ЗСУ майстерні на базі радянських вантажівок. Та й масштаб війни зараз не дозволяє хлопцям робити свою роботу швидко та якісно на старій техніці.
 
Наразі, БФ придбав 6 сучасних мобільних ремонтних станцій на суму 2,148 мільйона євро. Вони значно збільшать можливості та потенціал тих, хто дає друге життя Humvee та іншій західній броне- і автотехніці. Це готове комплексне рішення, завдяки якому ремонт та обслуговування американських військових позашляховиків можна буде проводити неполік фронту за лічені години, закриваючи потреби кількох підрозділів та найважливіше — не знімаючи надовго з бойового рубежа таку потрібну нашим воїнам техніку.
 
Ці вантажівки містять усе необхідне для цієї роботи: інструменти, обладнання та комфортне робоче місце для екіпажу. А головне — вони нові й сучасні, саме те, що треба українській армії зараз.
Вже скоро пересувні ремонтні станції будуть в Україні. І результат даного проєкту відчують на собі українські захисники, але його потенціал складно неооцінити, адже зараз до України прибувають десятки й сотні нових бронемашин та автівок від союзників, і саме ці станції дозволять продовжити їхній ресурс та період експлуатації. 
 
До слова, Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією.

Великий Київ у Google News

підписатися