«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»

Автор: Оксана Тупальська
11:53 09.01

Віолончеліст та композитор Віктор Рекало зізнався, про що промовляє його музика та камерно-інструментальні твори до танцювальної вистави “Д.І.М.” Прем’єра відбудеться 30 січня на сцені Міжнародного Центру Культури та Мистецтв.

«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Світлодіодне освітлення

«Для мене дім – там, де серце. В роботі над музикою мої переживання війни тісно переплелися з особистими. Лібрето відгукнулося в мені як відгомін власної історії. Тому творити було одночасно і дуже натхненно і дуже болісно», – ділиться Віктор Рекало.

Віктор як композитор є творцем камерно-інструментальних творів та музики до танцювальних перформансів “EXTER.Live” (Stefanie Noll, Київ, 2021), “Trafalgar Square Vigil” (Company E, Лондон, 2023), “Light in Darkness” (Vladyslav Detiuchenko, Гаага, 2023) та «Д.І.М.» для INSHA Dance Company.

«У серці музики – лейтакорд, складений з імені дорогої мені людини. Я переконаний, що в щирій, хоч і суб’єктивній рефлексії, можна віднайти зрозумілу для багатьох символічну мову. Трагедія нашої війни – не тільки на мапі, не тільки на полі бою, в новинах чи в спогадах про покинуті стіни. Вона – в наших долях. Про це моя розповідь», – ділиться Рекало.

Сучасний балет на дві дії «Д.І.М.» на музику Віктора Рекало у виконанні артистів Insha Dance Company — це робота, створена танцівником, хореографом, суперфіналістом шоу «Танцюють всі! 8 сезон», артистом балету Іллею Мірошніченком, а також Катериною Кузнецовою і виключно українськими митцями за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Стабілізаційного фонду культури від GoetheInstitut

Вистава використовує матеріал та європейський досвід творчих резиденцій, які дали можливість для масштабування ідеї до повноцінної великої вистави. Проєкт «Д.І.М.» виріс з вистави «М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах» (2022, проєкт реалізовано в рамках програми резиденцій для митців з України за підтримки TanzHaus «TanzFaktur» та Kunststiftung NRW, Кельн, Німеччина). 

«Д.І.М.» фокусується на тілесній рефлексії про дім, його фізичне та духовне значення, що він має для людей, вимушених покинути свою землю. А масштабна декорація дозволяє якомога предметніше осягнути весь символізм, яким насичена дія на сцені.

«Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного поїзда і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, кожному, хто пережив біль втрати і тому, що було втрачено. Дім — це процес, шлях, а отже ми всі на шляху додому… І поки стукіт залізниці невпинно супроводжує цю подорож, дозвольте їм поділитися своїми історіями», — коментують творці сучасного балету «Д.І.М»

Придбати квиток: https://concert.ua/uk/event/insha-dance-company-balet-dim

Раніше “ВК” розповідав, що у виставі “Д.І.М.” від українського танцювально-театрального об’єднання Insha Dance Company танцівники рефлексують на тему дому та його значення для людини, яка була змушена виїхати.

Великий Київ у Google News

підписатися