Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами, таке будівництво передбачає Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації).
Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах, і прагнемо застосовувати ми“, – заявив він.
Такий об’єкт вже створює Львів за фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку. Там будують механіко-біологічний сміттєпереробний комплекс, який використовуватиме потенціал побутових відходів як джерело електричної енергії.
Представники муніципалітету столиці вирішили вивчити досвід колег зі Львова та оглянули об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу та сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.
Як зазначив Петро Пантєлєєв, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.
Читайте також: Спальні райони будуть зі світлом: у Києві встановлять 6 міні-ТЕЦ
Нагадаємо, першу ділянку полігону у Підгірцях засівають польовими рослинами і вже скоро місце сміття і смороду вкриється зеленими луками.