Про це свідчать результати тендеру у системі “Прозорро” від 14 вересня.
За умовами аукціону до кінця року виробник має поставити вісім транспортабельних котельних установок ТКУ-1800 у комплекті з дизель-генератором GJB44 по 12,00 млн грн за комплект.
Із них по три отримають Дніпровський та Оболонський райони, дві – Печерський.
Крім цього, компанія повинна поставити три комплекти запчастин, інструментів і приладдя по 1,05 млн грн за комплект.
Котельна установка тепловою потужністю 1800 кВт виробляє теплоносій температурою до 80°С від ТКУ, для використання в закритих системах опалення. Теплоносієм є 47% розчин пропіленгліколю, що дозволяє зниження його температури до –30°С в неробочому стані, та можливості запуску котельні в роботу. Паливом є дизель. Котельні необхідні для опалення будівель у випадку зникнення центрального опалення внаслідок бомбардувань рашистів.
Договір передбачає аванс у розмірі 70% та оплату залишку 30% протягом 30 робочих днів. Фірма отримала підряди без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.
Як повідомляють “Наші гроші”, громадянин Олександр Маленький подав звернення до Держаудитслужби із вимогою “перевірити ринкову вартість схожої номенклатури”. ДАСУ поки не відповіла, проте розпочала моніторинг тендеру на підставі виявлених нею ознак порушення закону. Вона запитала обґрунтування очікуваної вартості. Замовник відповів їй, що отримав чотири комерційні пропозиції – від “Укренергопрому” на 99,12 млн грн, ТОВ “Сортус Україна” на 112,47 млн грн, ТОВ “Варта-Газ Сервіс” на 122,50 млн грн і ТОВ “Архонт” на 152,67 млн грн. Він встановив очікувану вартість на рівні найнижчої пропозиції “Укренергопрому”.
За даними видання, власником київського “Укренергопрому” є Юрій Герасименко. У жовтні–грудні 2022 року “Київтеплоенерго” замовило йому менш потужних котелень ТКУ-600 для інших районів на 112,41 млн грн. Отже, загалом відтоді ця фірма отримала таких підрядів на 211,53 млн грн.
Читайте також: Тепло і гаряча вода для двох мікрорайонів: у Дніпровському районі готують до зими найбільшу котельню
Нагадаємо, минулого опалювального сезону Київ єдиний в Україні підготував до роботи 12 пересувних котелень для обігріву соцоб’єктів. Виготовляють вони в Україні, а їхня вартість вдвічі дешевша, ніж в Європі. Інженерними пунктами приєднання обладнали вже 50 шкіл та 20 лікарень міста. У березні столична влада заявила про намір придбати ще 11 таких котелень.