Відповідний законопроєкт №4184 щодо оподаткування іноземних інтернет-ресурсів, які демонструють рекламу українським користувачам і працюють на території України підтримали 283 депутатів.
Цим законопроєктом хочуть збільшити доходи держбюджету від ПДВ, залучивши до оподаткування нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги в Україні.
За підрахунками, нині Україна недоотримує близько 3 мільярдів гривень унаслідок несплати ПДВ.
Дане рішення не стосуватиметься простого користувача соцмереж і пошукових сервісів;
Що передбачає законопроект:
- міжнародні компанії, які діють в інформаційному просторі України та заробляють на мережевій рекламі, платитимуть податки в Україні, зокрема ПДВ;
- визначає поняття “електронні послуги” та уточнює місце їх постачання;
- встановлює особливості реєстрації нерезидента як платника податку, визначає базу оподаткування, строки сплати податку, подання податкової звітності, оскарження рішень контролюючих органів;
- передбачає сплату податкового зобов’язання нерезидентом у валюті, спрощену процедуру реєстрації платника ПДВ – нерезидента (може відбуватись в віддаленому режимі);
- нерезидентів звільнено від обов’язку реєструвати податкові накладні.
Передбачається, що податки в Україні сплачуватимуть такі інтернет-гіганти, як Facebook, Netflix, TikTok, Instagram, YouTube та Viber.
Водночас депутати пропонували не оподатковувати електронні книжки та журнали, оскільки ставка ПДВ для них буде збільшена на 20% і такого немає в Європі, однак правку не підтримали. Також була пропозиція не оподатковувати онлайн-курси, однак профільний комітет відповів, що такого і не планується. Курси для навчання не повинні будуть оподатковуватися, однак перелік таких курсів визначатиметься владою. Як пояснили у комітеті, це робиться для того, аби податок не платили справжні освітні курси. Правку не підтримав парламент.
Ви зараз не підтримали те, що потрібно було всьому суспільству. Ваші ж діти будуть навчатися”, — сказала голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, яка пропонувала взагалі виключити будь-які освітні послуги із оподаткування.
Читайте також: Facebook, Instagram та Youtube сплачуватимуть податки в Україні – чи зміниться щось для користувачів
До слова, нещодавно Google в Україні оштрафували на мільйон гривень.
Нагадаємо, Google оцифрував частину мозку, щоб боротися з хворобами.