Для дітей з навчально-реабілітаційного закладу у Пущі-Водиці відновлюватимуть аварійну теплицю

Автор: Любава Лисичкіна
11:35 05.05

Мова йде про спеціалізований навчально-реабілітаційний заклад 21, де навчається близько 200 дітей з психоневрологічними розладами чи вадами розвитку.

Для дітей з навчально-реабілітаційного закладу у Пущі-Водиці відновлюватимуть аварійну теплицю

Як повідомляється, до  війни одним із терапевтичних і реабілітаційних місць на території закладу була теплиця.

Проте через прильоти біля навчального закладу теплиця повністю вийшла з ладу. Продовжувати роботу з дітьми в приміщенні, яке набуло статусу аварійного, нині неможливо. Благодійний фонд “Рішучі” вирішив допомогти закладу і запустив збір на відбудову теплиці для дітей навчально-реабілітаційного закладу. На початку літа  планується почати будівництво, а зараз активістам потрібна допомога українців, щоб здійснити мрію дітей.

Ідея побудувати дітям нову теплицю, виникла ще в лютому 2023 року, коли волонтери фонду вперше потрапили в гості до дитячого будинку.

Колись діти працювали в теплиці цілий рік. Це були позакласні заняття, щоб заспокоїти їхній емоційний стан після уроків, так як цим дітям навчання часто дається нелегко. Діти вирощували у теплиці все — від кімнатних і тропічних рослин до розсади квітів і овочів, яку вони сіяли на початку лютого, а навесні з теплом, висаджували на грядках поруч з теплицею.

Заняття в теплиці, праця з землею і з рослинами допомагають дітям заспокоюватися, врівноважувати їхній стан. А коли діти бачать результати своєї роботи, це слугує чудовим бустом в емоційному та інтелектуальному розвитку. Тому цілорічні заняття такого типу необхідні цим дітям“, — каже Єгор Погребняк, співзасновник БФ.

Працівники навчально-реабілітаційного закладу довгий час намагалися самотужки хоч якось привести до ладу стару теплицю. Після прильотів основні конструкції в ній збереглися, проте повилітали вікна і були перебиті комунікації — і тепер до теплиці не доходить тепла вода, що унеможливлює роботу в ній в холодну пору року.

Також сам каркас і ємності в приміщенні поржавіли та почали руйнуватися. Поки було можливо, працівники школи укріплювали внутрішні металеві конструкції, використовуючи старі металеві ліжка як “донорний” матеріал, але зараз теплиця остаточно перетворилася на аварійну, і будь-які роботи там працівників чи дітей є просто небезпечними. 

Нова теплиця буде зведена на місці старої будівлі. Також поруч створять вбиральню і гігієнічну зону, щоб нікому не приходилося в холодну пору йти за 300 метрів у вбиральню в школі. Активісти вже зібрали більше 900 тисяч гривень, але грошей не вистачає, тож всіх бажаючих допомогти, кличуть робити донати. Підтримати збір на відбудову теплиці для дітей можна за посиланням.

До слова, близько 9,5 тисяч киян набули інвалідність внаслідок війни.

Великий Київ у Google News

підписатися