Для чого потрібен загальнонаціональний локдаун – пояснення Кличка

Автор: Марія Супрун
14:48 12.04

Мер Києва Віталій Кличко пояснив, для чого потрібен загальнонаціональний локдаун і обмеження пересування між регіонами країни.

Для чого потрібен загальнонаціональний локдаун – пояснення Кличка

Про це Віталій Кличко заявив під час термінового онлайн-брифінгу. 

«Як ви знаєте, минулої п’ятниці я звернувся до Уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну. Зокрема, з обмеженням пересування між регіонами країни та контролем за дотриманням суворих правил. Нам відповіли, що це – недоцільно, і Уряд такий карантин запроваджувати не збирається», – сказав Кличко. 

Він підкреслив, що ситуація тривожна не тільки в Києві. Фахівці, вірусологи та інфекціоністи попереджають про велику ймовірність подальшого стрімкого розповсюдження вірусу. А це – ще більше тяжких хворих і смертей. 

Кличко зазначив, що багато людей не дотримуються правил. Не носять маски – навіть у публічних місцях і гуляючи натовпами. Влаштовують вечірки, їдуть відпочивати в інші міста. Так само, як і з інших регіонів України багато людей приїжджають до Києва.

«Покращення ситуації в якомусь одному регіоні, не означає подолання вірусу загалом. Бо відбувається постійна міграція людей. А відповідно – і міграція вірусу. І ми будемо то виходити з червоної зони, то потім знову в неї потрапляти. Саме тому я і звернувся до Уряду ухвалити рішення про загальнонаціональний локдаун…Треба виграти час, поки не розпочнеться масова вакцинація українців. Немає інших способів», – підкреслив Кличко.

Він зазначив, що постійно спілкується з інфекціоністами та епідеміологами – як з вітчизняними, так і з іноземними. І ті наголошують, що досвід і методи зупинення поширення вірусу – практично скрізь однакові і добре відомі. Мер також показав відео-інтерв’ю з ізраїльським лікарем щодо ефективних заходів у протидії стрімкому розповсюдженню вірусу.

Нагадаємо, Кличко закликав уряд ввести загальнонаціональний локдаун. А Шмигаль звинуватив Кличка у піарі за заклик до повного локдауну.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...