У студії Прямий FM, дієтолог Олександр Плющ розкриває всю правду про цукри та їх вплив на наш організм.
Плющ наголошує, що всі вуглеводи, незалежно від їхнього походження, в кінцевому підсумку конвертуються в прості цукри.
Все, що солодке – неважливо, це цукерки чи ягоди, чи мед – неважливо, природна це солодкість чи неприродна – все це треба оцінювати з точки зору вмісту цукрів. Всі вуглеводи наприкінці конвертуються в прості цукри. Ми нашому організму не важливо, що ми з’їдаємо: чи то молочний цукор, чи то фруктоза, чи складні вуглеводи – всі вони перетворюються в кінцевому підсумку на прості цукри, тобто глюкозу та галактозу“, – пояснює експерт
Особливу увагу слід приділяти фруктозі, яка може сприяти утворенню вісцерального жиру.
Основний цукор в фруктах, фруктоза – він дуже підступний цукор, наприклад, на відміну від звичайної глюкози. Він має особливість – не потребує інсулінового механізму і конвертується напряму у вісцеральний жир, якщо його забагато. Люди, які вживають багато фруктів або алкогольних напоїв з вмістом фруктози, ризикують накопичити вісцеральний жир, що може уразити внутрішні органи”, – наголошує фахівець.
Плющ також пояснює, чому часто хочеться солодкого, коли ми голодні.
Чому буває, що солодкого хочеться так сильно, що просто зриває дах? Це пов’язано напряму з рівнем цукру в крові. Коли ми не їмо, починаємо голодніти і хочемо їсти – це перша ознака того, що в нас впав цукор. І якщо нас тягне на солодке – це ознака того, що дуже різкий спад цукру”, – каже він.
Важливо також звертати увагу на формування харчових звичок у дітей, підкреслює дієтолог.
Ми з дитинства наших дітей привчаємо і навчаємо, як правильно себе забезпечувати енергією. Вуглеводи і солодощі – це енергія, і правильне вживання складних вуглеводів у комбінації з білками та жирами дозволяє дитині отримувати довгострокову енергію без постійної потреби в солодкому”, – підсумував експерт.
Правильне харчування є ключовим для підтримання здоров’я. Дотримання цих порад може допомогти зберегти ваше здоров’я і уникнути негативних наслідків для організму.
Більше інформації про вплив вуглеводів на здоров’я – у етері Прямий FM.